MENU

Геннадій Шипунов. Цензурна випадковість влади

06.04.2004

Голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко, вважає, що дії стосовно "5-го каналу" зініційовані владою. У коментарі "Поступу" він зазначив: "Дуже дивно, що суд, про який говорять колеги з "ТV-Табачук", розпочався ще два роки тому і протягом цього часу вони не виявляли ніякої активності. Виявляти ж її вони почали напередодні президентської виборчої кампанії. Моя позиція абсолютно однозначна — влада за допомогою ескалації конфліктів дво- та десятирічної давнини прагне зачепитися за об’єктивні та незалежні медіа".

Томенко також зауважив, що володіє інформацією про підготовку серйозного системного наступу влади на незалежні ЗМІ, від дискредитації каналів та тих, хто там працює, і до різноманітних механізмів, які пов’язані із поданням позовів до господарських та інших судів. Зокрема, аби "5-й канал" як незалежне медіа перестав існувати напередодні виборчої кампанії. "Те, що це невипадково і вписується у загальну схему, говорять й історії з іншими медіа. Наприклад, з "Телекритикою" або радіо "Рокс". Тобто, це системний підхід і нічого тут випадкового нема", — каже Томенко.

Такі дії влади він пояснює тим, що вона серйозно побоюється незалежних засобів комунікацій, оскільки володіє тільки такими медіа, які мають високу зону покриття, але невеликий ступінь довіри.

"До речі, я не впевнений, що "TV-Табачук" зможе заповнити своїми авторськими програмами хоча б 60% ефіру, — сказав Томенко. — "TV-Табачук" отримало ліцензію як екологічний канал і постійно транслювало зображення акваріуму. Цей канал практично не має потенціалу для того, аби забезпечити серйозним продуктом повноцінний канал. До того ж, більшість журналістів, яка працювала на "TV-Табачук", досить критично ставиться до менеджерських, економічних та фінансових можливостей каналу. Тому мені здається, що Табачука та його телекомпанію використали для того, аби позбутися "5-ого каналу".

("Поступ", 14 лютого 2004 р.)

 Поділитися