MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Журналістів звинуватили у перекручуванні інформації

01.02.2005   
Оксана Казакова, м.Херсон
Журналісти, чиє право на інформацію було обмежено чиновниками обласної ради, збираються звернутися до суду.
Як ми сповіщали раніше, 24 листопада 2004 р. журналістів недержавних ЗМІ не пустили на сесію Херсонської обласної ради (на ній планувалося прийняти резолюцію, що стосується політичної ситуації в Україні й ставлення до неї херсонських депутатів). А днем пізніше заступник голови обласної ради Геннадій Причина дорікнув журналістам, що в газетах і в повідомленнях інформаційних агенцій з’явилася невірна інформація про резолюцію сесії.

Обурення представника органу місцевого самоврядування було настільки сильне, що наступного дня він навіть ініціював брифінг. Але запросили на нього лише журналістів державної телерадіокомпанії та газети херсонської міської ради, які були допущені і на сесію 24.11.04.

Представники інших ЗМІ опинилися на брифінгу випадково і з подивом почули виступ Геннадія Причини про те, що журналісти «викривили інформацію». Мовляв, сесія херсонської обласної ради не підтримала кандидата в Президенти України Віктора Ющенка, але один з депутатів, лікар Кирило Чумарін, повідомив людям на мітингу зворотне, а журналісти підхопили й оприлюднили цю «викривлену інформацію». Окрім того, пан Причина був здивований, чому ж журналісти «не дочекалися закінчення сесії і не взяли коментарі у депутатів». А на питання, хто розпорядився обмежити доступ на сесію, відповів, що сформовано прес-групу, яка на постійній основі співпрацює з облрадою. Інші журналісти повинні повідомляти про своє бажання потрапити на засідання заздалегідь.

«– Ми пояснили, що нас не поінформували про позачергову сесію, на якій серед інших буде обговорюватися й політичне питання. Тому прийшли прямо до початку засідання і не один раз просили пустити нас у зал, - розповіла власний кореспондент газети «Голос України» у Херсонській області Алла Брусилова, яка була присутня на брифінгу.

– Мало того, ми нагадали, що навіть передали письмове звернення до депутатського корпусу від імені журналістів. Однак наші законні вимоги, що стосуються права доступу до інформації і можливості журналістів знаходитися на сесії органів місцевого самоврядування, були відхилені. А питання присутності представників ЗМІ в сесійній залі навіть виносилося на голосування і - не пройшло.»

За лояльність до журналістів дісталося від пана Причини та провладних депутатів і Кирилу Чумаріну. Колеги звинуватили його в тому, що він поширив неправдиву інформацію про резолюцію сесії. Хоча, як з’ясувалося, він був єдиним, хто вийшов до журналістів. При цьому він не повідомляв про підтримку сесією кандидата Ющенка.

Журналісти, чиє право на інформацію було обмежено, крапку на цьому брифінгу ставити не збираються. Зараз юрист проекту Херсонської Асоціації журналістів «Південь» «Журналісти Херсонщини - за вільний доступ до інформації» Олександр Бурмагін готує документи до суду.

 Поділитися