MENU

Відкритий лист до Президента В.А. Ющенка стосовно припинення практики незаконного засекречування нормативно-правових актів

20.04.2005

Вельмишановний Вікторе Андрійовичу!

Я надіслав на Ваше ім’я звернення (лист №07/05 від 31.01.05) щодо припинення незаконної практики засекречування нормативно-правових актів, яке було отримано Секретаріатом Президента 3 лютого.

За період 28 січня – 1 березня 34 Ваших Укази отримали незаконний (не передбачений жодним законом України) гриф «Опублікуванню не підлягає» (перелік цих указів додається) і тим самим були втаємничені від суспільства всупереч вимогам ст.6, 19, 34 Конституції України і проголошеному Вами принципу відкритості влади. На жаль, мусимо констатувати, що відповіді  на звернення не було, що є брутальним порушенням  (як ми розуміємо – через брак поваги до закону чи недбалість з боку працівників Секретаріату) Закону України «Про звернення громадян», який встановлює місячний термін для реагування. Протягом цього терміну під листом збиралися підписи через сайт «Майдан»  www.maidan.org.ua.. Лист підписали 32 об’єднання громадян та 580 небайдужих до проблеми відкритості влади людей – правники, програмісти, державні службовці, журналісти, науковці, підприємці, студенти, художники, літератори, актори, музиканти,  тощо. Коментарі, додані до підписів, свідчать, що майже усі ці люди були активними учасниками виборчої кампанії та Помаранчевої революції і всі вони голосували за Вас, Вікторе Андрійовичу,  – нашого Президента.

Ми вважаємо, що Вам  нема чого ховати від нас в своїх Указах з грифами «опублікуванню не підлягає», які самочинно та незаконно засекречуються якимсь чиновником Секретаріату. Тому я повторно надсилаю Вам тепер вже колективне звернення.

Ми сподіваємося, що Ваші слова щодо відкритості та прозорості влади, які так безпардонно паплюжаться недобросовісними чиновниками,  виправдаються: протиправну практику засекречування буде припинено, а усі нормативно-правові акти з незаконними грифами – розсекречено та оприлюднено.

На наше переконання, особливо важливо оприлюднити такі акти, видані владою, що пішла, оскільки, на нашу думку, за цими актами ховали або пільги, привілеї та корупційні оборудки вищих посадовців, або кулуарні політичні домовленості. 

Вельмишановний пане Президенте!

Ми підтримали Вас у часи  виборчої кампанії і підтримуємо зараз, пов’язуючи з Президентом Ющенком сподівання на поступ у перетворенні України на правову державу, відповідальну перед громадянами, де повною мірою реалізується базовий конституційний принцип верховенства права. Тому ми розглядаємо можливе звернення до суду як вельми прикрий, вимушений, але вкрай необхідний для захисту Права і духу Помаранчевої революції крок – у тому випадку, якщо лише у такий спосіб можна буде добитися виконання закону від апаратних чиновників, котрі, свідомо чи несвідомо, дискредитують нову владу, 

Разом з тим ми переконані, що Ваше невідкладне і законне рішення повністю розв’яже викладену проблему.

З правдивою повагою,

Євген Захаров,

співголова Харківської правозахисної групи, Голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини, член правління міжнародного товариства «Меморіал»

 Поділитися