MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

СНІД заховався в тюрмі? Що знають про небезпечну хворобу українські зеки — з’ясовували соціологи

07.05.2005   
Інна Бурбан

15—35 відсотків засуджених України є ВІЛ-інфікованими. І ця кількість із року в рік зростає. Такі результати дослідження, проведеного громадською організацією “Аналітичний центр “Соціс” спільно з Державним департаментом України із питань виконання покарань. Спонсором опитування став МБФ “Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні” в рамках програми “Подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні”, підтриманої Глобальним фондом iз боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.
Дослідження охопило 12 виправних колоній у шести областях України: Одеській, Луганській, Полтавській, Львівській, Житомирській та Тернопільській. Засуджені різних строків позбавлення волі, різного віку та обох статей (усього 1241 респондентів, у т. ч. 1003 чоловіки та 238 жінок віком від 16 до 74 років. — Авт.) самі заповнювали анкети, заклеювали і підписували конверти. На думку організаторів дослідження, це підтвердило об’єктивність отриманої інформації.
Як виявилось, основними джерелами отримання інформації про СНІД для них є спеціальні стенди на території колонії, плакати у медчастині. Хоча здебільшого ув’язнені знають про необхідність використання презервативів, у гуртожитках і камерах їх дістати ніде, а в кімнатах для побачень 64 відсотки з них ними не скористались. Отже, тюрми і колонії надалі залишаються зоною ризику розповсюдження смертельно небезпечного захворювання.

(“Україна молода”, №43, 10.03.2005)
 Поділитися