MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

"Бриз" знищують! Міноборони — ворог журналістів?

09.05.2005   
Олена Мітіна

Таємним способом Міністерство оборони України видало директиву, яка передбачає об’єднання військової телерадіокомпанії "Бриз" із друкованими ЗМІ.

Таким чином, ТРК не тільки неминуче втратить ліцензію і право володіння не лише телевізійним каналом, але й усіма каналами радіомовлення.

"Молодь України" підтримує колег з "Бризу" у їхньому протесті проти цього злочину з боку Міноборони, бо це "прибирання до рук" ЗМІ наполеонівськими методами свідчить про майбутню приватизацію ЗМІ з метою політичної дезінформації якомога більшої частини України.

Військове телебачення та радіо живить патріотичну думку захисників України, стоїть на чатах честі, сумління та правди. Держава, що поважає себе, намагається розширити військове мовлення, виводячи ТРК у велику зону — супутник. Так, Росія створила ТРК "Звезда", у Америці працює ТРК "Пентагон", що транслює на 17 країн світу.

Наша держава зараз має авторитетну військово-морську телерадіокомпанію "Бриз", що у Криму. Саме вона, не схиляючись під тиском різних керівників та начальників, підтримала Помаранчеву революцію та Президента Віктора Ющенка і не порушила українське законодавство. І присяги.

Але геройство підривається противниками. Не змогли тоді зупинити патріотичне мовлення — намагаються зараз. І хоч за нової влади начебто все одразу повинне змінитися, та залишилися ще ті посадовці, які прагнуть захопити важелі впливу та розгромити українську військову журналістику.

Злочинство прикривається гаслами оптимізації Збройних Сил, проведення реформи та пропаганди військової служби за контрактом. Але фактично — це курс на знищення військових ЗМІ і, чого доброго, перетворення їх на приватні — громадські.

Ситуацію прокоментував головний редактор ТРК "Бриз" Військово-Морських Сил України, капітан першого рангу, Мирослав Андрійович Мамчак:

— Звичайно, реформа Збройних Сил — це дуже важлива справа, і ми не заперечуємо цього. Але ж не треба під цією егідою нищити все, створене для людей і держави. Ми — єдина військова телерадіокомпанія, яка мовить державною. "Бриз" — це чесні новини. Під час виборчих перегонів ми відстоювали та підтримували Віктора Ющенка, за це я особисто був відсторонений од роботи. А тепер нас хочуть закрити, хоча в оборонному бюлетені написано про військове інформаційне забезпечення. Тим паче після об’єднання з газетою скоротять колектив вдвічі, радіо і телебачення загинуть.

Хочу зазначити, що "Бриз" будували не за кошти Міністерства оборони. Нам дали гроші Львівська, Запорізька області, Київ та Крим. І зараз ми не отримуємо коштів від міністерства, щоб хоча попрати матросам тільники.

Знаю, що в лютому буде нарада з цього приводу в Міністерстві оборони. Але ще за Марчука стосовно нас була визначена система роботи. Ось хочемо переходити на службу за контрактом, але навіть не матимемо ЗМІ, яке цю ідею пропагуватиме. Україна взагалі не має професійних військових газет, не кажучи про спеціалізовані. Протест підтримали війська ПВО та колектив ескадри. Сподіваємося, не відберуть те, чим ми живемо.

Міністерство оборони на "Бризі" не зупиняється. Довгі рученьки потроху тиснуть і на Центральну телерадіостудію Міноборони. Офіцерські збори недавно заявили, що журналісти потерпають від утисків з боку керівництва міністерства. У його надрах розроблено ще одну таємну директиву про об’єднання ЦТРС з відомчою газетою "Народна армія" та журналом "Військо України". І тут знищують! На думку журналістів ЦТРС, таке об’єднання "поховає залишки слова в Збройних Силах". Чи не схоже це на подібну розправу із "Бризом", бо ЦТРС під час революції теж стояло на відкрито-демократичних позиціях?

("Молодь України", 2005.02.08)

 Поділитися