MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Справу закрито. Запитання залишились

09.05.2005   
Широкого громадського розголосу набули подiї виборчої кампанiї у Прилуках в липнi минулого року. Тодi активiсти "Нашої України" виявили, що члени виборчої команди Януковича грубо порушили виборче законодавство, використовували адмiнресурс, зокрема, втягували у виборчу кампанiю державнi навчальнi заклади. Коли в одному з навчальних закладiв активiсти блоку Ющенка — голова обласної органiзацiї Народного Руху, редактор газети "Свiтанок над Сіверщиною" Вiктор Лабазов, а також Микола Кирєєв та Володимир Манько — виявили порушення виборчого закону i повiдомили про це мiлiцiю, правоохоронцi замiсть того, щоб навести порядок, затримали цих людей i завели на них кримiнальну справу. За фактом "хулiганства". Лабазова навiть заарештували i доставили в Чернiгiвський слiдчий iзолятор.

Усе це викликало обурення виборцiв, представникiв демократичних сил. I ось, нарештi, фiнал висмоктаної з пальця кримiнальної справи. 19 сiчня ц.р. суддя Прилуцького мiськрайсуду Кантур винiс рiшення: Вiктора Лабазова, Миколу Кирєєва, Володимира Манька визнати невинними у скоєннi злочину, передбаченого ст.356 КК України, та виправдати за вiдсутнiстю в їх дiях такого злочину.

Отже, люди повнiстю виправданi. Залишається лише запитання: чи понесуть якусь вiдповiдальнiсть, якщо не кримiнальну, то хоч би дисциплiнарну або адмiнiстративну, тi, хто переслiдував активiстiв "Нашої України"? I чи понесуть вiдповiдальнiсть порушники виборчого закону?

(“Сіверщина”, м. Чернігів, №6, 4 лютого 2005 р.)

 Поділитися