MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

В Івано-Франківську ділилися досвідом роботи із засудженими

17.06.2005   
Міжсекторальне партнерство / Івано-Франківськ

Протягом трьох днів (12-14 червня) в Івано-Франківську відбувався семінар-тренінг для працівників державних служб та неурядових організацій, ініціаторами і організаторами якого були Миколаївський фонд “Благодійність” та Івано-Франківський фонд “Солідарність”.

До Івано-Франківська з’їхалися працівники державної соціальної служби, працівники пенітенціарної системи та представники благодійних організацій з багатьох куточків України. Цих людей об’єднало одне спільне бажання – налагодити ефективну співпрацю у роботі із засудженими, а також поділитися своїм досвідом.

Адже нескоординована епізодична робота цих трьох служб іноді навіть шкодить справі і нагадує протистояння Лебедя, Рака та Щуки.

У семінарі взяли участь високі посадовці з Києва. Як зауважила головний санітарний лікар Держдепартаменту з питань виконання покарань Наталія Кожан, вона особисто ще три роки тому була категорично проти того, щоб працівники громадських організацій співпрацювали з виправними установами і безпосередньо працювали із засудженими.

Але тепер, переймаючи міжнародний досвід, працівники пенітенціарної системи зацікавлені активно співпрацювати з громадськими організаціями і релігійними конфесіями, а також з працівниками ЗМІ.

Невдовзі в Україні буде запроваджено Інститут тюремних капеланів. Зі слів Наталії Кожан, пенітенціарії уже втомилися від запровадження “пілотних” проектів, які діють у поодиноких виправних установах. Україна уже перейшла етап “пілотних” заходів і тепер будуть діяти масштабні проекти. А для цього необхідно буде залучати різних фахівців.

Семінар-тренінг також відвідала заступник Державної соціальної служби у справах сім’ї та молоді Ірина Пінчук. Вона зазначила, що на сьогодні в Україні на загальнодержавному рівні ще не розроблена програма взаємної співпраці трьох вищезгаданих структур. Але найближчим часом така програма взаємодії буде розроблятися. І що важливо, будуть враховуватися пропозиції і зауваження саме працівників-практиків, які безпосередньо працюють з ув’язненими, умовно засудженими та звільненими з місць позбавлення волі.

(“Громадський простір”, 17-06-2005

http://civicua.org/news/view.html?r138403)

 Поділитися