MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

За власну позицію журналіста не треба “давити”

29.06.2005   
Андрій Горуна

Народний депутат, член фракції СПУ Михайло Мельничук звернувся з депутатським запитом до головного прокурора Львівської області Євгена Блажівського з проханням ретельно розслідувати факт тиску голови Львова Любомира Буняка на комунальну газету “Ратуша” та її в. о. головного редактора Миколу Савельєва.

Нагадаємо, суть конфлікту в тому, що трудовий колектив “Ратуші” категорично відмовився виконувати рекомендацію Любомира Костянтиновича та розмістити на шпальтах видання пасквіль, який очорняв відомих посадовців, політиків і бізнесменів, зокрема: Василя Куйбіду, Степана Давимуку, Петра Олійника, Ярослава Кендзьора та Степана Сенчука.

У коментарі “Газеті” помічник нардепа, голова ЛОО СПУ Євген Таліпов наголосив, що соціалісти поставили перед собою завдання захистити це видання та його редактора від “мерських нападів”.

– Якщо головний редактор Микола Савельєв чи будь-який інший журналіст має власну позицію і з чимось не згоден – це не означає, що його треба “давити”, – вважає лідер львівських соціалістів. – Нехай би краще пан Буняк вирішував питання доріг, дитячих майданчиків й інші нагальні проблеми міста.

Як стало відомо “Газеті”, головний прокурор області відреагував на запит, щоправда, розслідування справи передоручив прокуратурі міста.

В. о. головного редактора “Ратуші” Микола Савельєв повідомив, що його вже допитали слідчі прокуратури. Він розповів про факти тиску з боку мера, а на підтвердження того, що пасквіль – замовлення з мерії, показав електронну адресу прес-служби міської ради, з якої отримано замовну статтю. Копію статті на електронному носії особисто панові Савельєву після того вручила ще й працівниця цієї прес-служби.

– Очевидно, наступними, кого допитуватимуть, будуть працівники прес-служби, – переконаний він, додавши, що не знає, чи допитають Любомира Буняка.

У коментарі “Газеті” керівник прес-служби Львівської міськради Ярослава Вовк наголосила, що їй наразі нічого не відомо про допити прокуратури, ніхто не звертався до неї з цього приводу.

Соціаліст Михайло Мельничук – уже другий народний обранець, який намагається своїм запитом втрутитися в протистояння Буняк-“Ратуша”. Вперше цю тему порушив нардеп Ярослав Кендзьор, який нещодавно на сесійному засіданні парламенту подав запит до Генерального прокурора стосовно “безцеремонного втручання голови Львова в роботу редакції газети “Ратуша”.

У коментарі “Газеті” пан Кендзьор зазначив, що наразі немає жодної реакції з Генпрокуратури, але, найімовірніше, найближчим часом за його запитом надійде доручення прокуратурі Львівської області провести розслідування.

Усе ж через відсутність мера, який перебуває у відрядженні в Києві, цього не зробили. Фактично вже втретє скасовано “очну ставку” міського голови та в. о. головного редактора газети “Ратуша”.

(“Львівська газета”, №98, 3 червня 2005 р.)

 Поділитися