MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

‘Мені досі сняться страшні сни’, — керуючий справами Бучанської міськради Справа Кирила Тлявова, кагарлицькі ґвалтівники, ‘націоналізація’ Меджлісу — підсумки тижняСправа «Україна та Нідерланди проти Росії» – в ЄСПЛ розпочалися слухання Справа у смартфоні: запрацював застосунок «єСуд»ЄСПЛ: справа ‘Ліблік та інші проти Естонії’ЄСПЛ: справа "Босака та інших проти Хорватії"ЄСПЛ: Справа Шантаре та Лабазніковс проти ЛатвіїЄСПЛ: Справа Centrum för rätvisa проти ШвеціїСправа про вбивство Кирила Тлявова: у червні відбудуться три судові засіданняСправа Дмитрієва: «Меморіал» поскаржився на адвоката за призначеннямКраїні потрібна справжня судова реформа«Справа Василя Стуса»: Медведчук має виплатити видавництву 139,5 тис. грн«Справа Василя Стуса»: Медведчук програв в апеляційному суді Справа Юрія Дмитрієва: суд знову виконав політичне замовленняКрим: Справа проти журналіста «за організацію масового заходу»Книга «Справа Василя Стуса» – призначено дату апеляціїСправа В’ятровича – мильна бульбашка!ООН: прогрес у справах Майдану малопомітнийНе сімейна справа, або Дещо про ґендерне насилляКрим: Справа Веджіє Кашки. Суд ухвалив стягнути з Юсуфа Айтана заборговані гроші

Рада суддів Києва оприлюднила відкритого листа

30.11.2005    джерело: maidan.org.ua

У листі судді висловлюють свою незгоду з заявами політичних діячів та високопосадовців з оцінкою постанови Шевченківського районного суду міста Києва від 18 листопада 2005 року в справі за позовом Піскуна С.М. до Президента України

29 листопада, в приміщенні апеляційного суду міста Києва, відбулося засідання Ради суддів міста Києва. На засіданні судді прийняли рішення спрямувати відкритого листа Президентові, прем”єрові, голові Ради суддів та голові |Верховного Суду. У листі судді висловлюють свою незгоду з заявами політичних діячів та високопосадовців з оцінкою постанови Шевченківського районного суду міста Києва від 18 листопада 2005 року в справі за позовом Піскуна С.М. до Президента України про визнання Указу неправомірним і поновлення

на роботі.

На думку суддів міста Києва (на засіданні були присутніми представники всіх районних судів міста Києва ) в цих заявах містяться образливі висловлювання як для суддів Шевченківського районного суду міста Києва , так і для всієї судової гілки влади, упереджена оцінка рішення, яке не набрало законної сили, а також наявні елементи втручання у розгляд справи та тиску на суд.

Хочеться зауважити, що більшість українських суддів дають велику кількість підстав для того, щоб звинувачувати їх в замовних, упереджених, несправедливих або прийнятих під тиском виконавчої влади рішень.

Але це саме той випадок, коли суддів чи можна звинуватити в незаконності його рішення. І той факт, що вперше за дуже великий проміжок часу судді самоорганізуються та колективно намагаються підтримати свого колегу – насправді факт дуже обнадійливий. По-перше, це наслідок змін, що настали в країні. По-друге, це дає надію на те, що у нас в країні буде побудована повноцінна та незалежна, ефективно працююча система судової влади.

РАДА СУДДІВ міста Києва

01034, м. Київ, пров. Георгіївський, 7

тел. 279-59-79 факс 279-51-43

---------------------------------------------------

Президенту України Ющенку В.А.

Голові Верховної Ради України Литвину В.М.

Прем’єр-міністру України Єханурову Ю.І.

Голові Верховного Суду України Маляренку В.Т.

Голові Ради суддів України Пилипчуку П.П.

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Напередодні першої річниці проголошення Верховнм Судом України рішення від 03 грудня 2004 року в справі за скаргою довіреної особи кандидати в Президент України Ющенка В.А. на бездіяльність Центральної виборчої комісії, яке громадськість назвала історичним, Рада суддів міста Києва звертається до вас з наступним.

Останнім часом перші особи нашої держави, народні депутати України, представники виконавчої влади та інші політичні діячі виступили в засобах масової інформації з оцінкою постанови Шевченківського районного суду міста Києва від 18 листопада 2005 року в справі за позовом Піскуна С.М. до Президента України про визнання Указу неправомірним і поновлення на роботі.

В цих виступах містяться образливі висловлювання як для суддів Шевченківського районного суду міста Києва , так і для всієї судової гілки влади, упереджена оцінка рішення, яке не набрало законної сили, а також елементи втручання у розгляд справи та тиску на суд.

Наведене свідчить про брак поваги до самого функціонування судової гілки влади, про грубе порушення вимог статей 8, 126, 129 Конституції України, Європейської Конвенції з прав людини, Основних принципів незалежності судових органів, схвалених резолюціями 40/32 та 40/146 Генеральної Асамблеї ООН від 29 листопада та 13 грудня 1985 року.

Відповідно до вказаних основних принципів, незалежність судових органів гарантується державою та і закріплюється в Конституції або законах. Усі державні та інші установи зобов’язані шанувати незалежність судових органів і дотримуватись цієї конституційної засади. Не повинно мати місце неправомірне чи несанкціоноване втручання у здійснення правосуддя.

За статтею 6 Конвенції суддя повинен бути незалежним як від сторони, так і від виконавчої влади.

Та обставина, що вищезгадані виступи посадових осіб є порушенням незалежності суду підтверджується практикою Європейського суду з прав людини.

Так, при розгляді справи "Совтрансавто-Холдинг" проти України" Європейський суд з прав людини визнав звернення органів вищої державної виконавчої влади з питань, які були предметом розгляду у конкретній справі (Президент України (Кучма) дав вказівку Голові Вищого арбітражного суду "захистити інтереси громадян України") порушенням незалежності суду.

Конвенція (стаття 10) навіть передбачає виключні випадки, за яких держава може правомірно втручатися у здійснення права на свободу вираження поглядів, а саме, для підтримання авторитету і безсторонності суду, що є необхідними в демократичному суспільстві.

Події в Україні свідчать, що представники влади цілеспрямовано діють на дискредитацію органів правосуддя, проявляють явну неповагу до судової влади, що не сприяє авторитету держави та меті верховенства права в ній.

З досвіду розвинутих країн світу убачається, що представники влади, які допустили втручання у розгляд конкретної судової справи або образливі вислови щодо правосуддя, мають подати у відставку. Саме так повинен вчинити Міністр юстиції України Головатий С.П., який є не тільки представником сторони у названій цивільній справі, а й представником виконавчої влади.

Працівники судової системи повинні користуватися довірою суспільства і тому мають бути захищені від деструктивних випадів, що не ґрунтуються на жодній фактичній основі. А оскільки судді зв’язані обов’язком зберігати розважливість, вони, на відміну від політиків, позбавлені можливості відкрито відповідати на різні випади.

Ми усвідомлюємо, що судова система, хоч і користується особливим захистом, функціонує не у вакуумі, тому питання, які стосуються здійснення правосуддя, можуть виноситись на громадське

обговорення. Але таке обговорення повинно бути конструктивним, коректним і взаємо поважним.

Рада суддів міста Києва

За дорученням

голова Ради суддів міста Києва Жайворонок Т.Є.

30-11-2005

Надруковано з Майдану:

 Поділитися