MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Правила обробки і захисту персональних даних у базах даних, володільцем якої є громадська організація «Харківська правозахисна група»Російсько-українська війна: що таке фільтрація?Група ‘Першого Грудня’ — проти відставки ЗалужногоВ Україні працює спеціальна група зі збору доказів щодо геноциду Українська журналістка зникла безвісти на окупованій територіїУкраїнська медсестра в окупації: рятувати і не загинутиХарківська правозахисна група шукає Chief Communications OfficerБрати Клички, Тайра та Харківська правозахисна група отримують премію Лева КопелєваСпільна слідча група розслідуватиме не лише воєнні злочини, а й злочин геноциду 600 кримінальних проваджень: Харківська правозахисна група надає допомогу потерпілим від злочинів РФ Нова соціальна група в Україні — ‘недогромадяни’Харківська правозахисна група отримує половину Нобелівської премії Меморіалу і віддасть її постраждалим від війниРосійсько-українська війна та «інша Росія»«Виводили в коридор і зверху випускали черги з автоматів» – українська журналістка розповіла про російський полонПрезентація книги «Довічне ув’язнення: європейські стандарти та українська практика» і результатів анонімного опитування засуджених довічно (прес реліз)Презентація книги «Довічне ув’язнення: європейські стандарти та українська практика» (Анонс)Довічне ув’язнення: європейські стандарти та українська практикаОголошується конкурс на участь у XХIX Харківській школі з прав людини для активістів українських правозахисних організацій«Українська демократія є напівосвіченою, розгнузданою, недисциплінованою й нетрадиційною…»«Свобода – Рівність – Братерство»: українська журналістка отримала французьку премію з прав людини

4 лютого 2006 року у м. Чорткові Тернопільської області створено нову громадську правозахисну організацію «Гельсінська ініціатива – XXI» (Прес-реліз)

06.02.2006   
Олександр Степаненко

Рішення про її створення було ухвалено установчими зборами, що відбулися цього дня у Чортківській центральній районній бібліотеці.

Гельсінський правозахисний рух на Тернопільщині має свою історію та традиції. З 1988 року у Чорткові  діяла організація «Української Гельсінської спілки». Ініціатором створення та головою УГС тоді був багаторічний політв’язень Володимир Мармус, який сьогодні був присутнім на установчих зборах «Гельсінської ініціативи-XXI». Створення нової правозахисної організації стало також результатом кількарічної діяльності у Чорткові кореспондентського пункту бюлетеня «Права людини» – видання Харківської правозахисної групи.

Головною метою діяльності «Гельсінської ініціативи-XXI» проголошено «захист людських прав і основних свобод через сприяння практичному виконанню гуманітарних статей статей Заключного акту Гельсінської наради з безпеки та співробітництва в Європі 1975 року, інших прийнятих на його основі міжнародних правових документів, що враховують цивілізаційні проблеми та цілі розвитку XXI століття».

«Гельсінська ініціатива – XXI» розглядає права людини у взаємозалежності з колективними правами сучасного та майбутніх поколінь на соціально-економічний, політичний, національно-культурний розвиток, на захист здоров’я та життя, а також поряд із нашим обов’язком сприяти формуванню гармонійних взаємостосунків у соціальному та природному середовищі.

Головою «Гельсінської ініціативи – XXI» обрано лікаря, депутата Тернопільської обласної ради Олександра Степаненка. Обов’язки членів Ради організації виконуватимуть також журналістка газети «Ратуша» Люба Лазука, студент Львівського університету Андрій Оленюк,  громадські активісти Юхим Макотерський та Ярослав Свистун.
 Поділитися