MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Правила обробки і захисту персональних даних у базах даних, володільцем якої є громадська організація «Харківська правозахисна група»Строковиків демобілізують — депутати ухвалили законПризначення пенсії у зв’язку із втратою годувальникаЗаконопроєкт про мобілізацію дозволить призивати з 18 років за певних умовЗвіт за результатами моніторингового візиту до Диканівської виправної колонії №12 Мобілізація засуджених: плюси і мінусиЗвіт за результатами моніторингового візиту до Покровської виправної колонії №17 Звіт за результатами моніторингового візиту до Харківського слідчого ізолятораОбмін полоненими, різдвяні ракети, російське громадянство викрадених дітей — підсумки тижняЗвіт за результатами моніторингового візиту до Дніпровської виправної колонії №89Звіт за результатами моніторингового візиту до Дніпропетровської спеціалізованої туберкульозної лікарні №89Звіт за результатами моніторингового візиту до Дніпропетровської багатопрофільної лікарні №4 Звіт за результатами моніторингового візиту до Дніпровської установи виконання покарань №4 Звіт за результатами моніторингового візиту до Софіївської виправної колонії №45Звіт за результатами моніторингового візиту до Чернігівського слідчого ізолятораУкраїна разом із Францією розслідує воєнні злочини РФ На фронт — лише морально готових? Законопроєкт про ‘мудру’ мобілізаціюЗвіт за результатами моніторингового візиту до Менської виправної колонії №91Звіт за результатами моніторингового візиту до Новгород-Сіверської установи виконання покарань №31Звіт за результатами моніторингового візиту до Сумської виправної колонії №116

Практику «засекречених» державних актів досі не припинено

06.02.2006   

В Україні досі не припинено практику видання документів із «засекреченими грифами», стверджує правовий радник альянсу «Майдан» Олександр Северин.

За словами О.Северина, «безперечним чемпіоном щодо видання засекречених нормативних актів» був колишній прем’єр-міністр України та Президент України Леонід Кучма. Він зазначив, що на цих посадах Л.Кучма видав близько 900 таких документів.

О.Северин зазначив, що в Л.Кучми був «достойний послідовник» – колишній прем’єр-міністр України Віктор Янукович, який видав близько 100 таких нормативних актів та ще в 17-ти документах є окремі «пункти не для друку». Він визнав, що, безумовно, є виняткові питання, які є державною таємницею, але це ніяк не може стосуватися, зокрема, постанови «про заходи щодо подальшого вдосконалення структури Секретаріату Кабінету Міністрів України».

Як наголосив О.Северин, попри декларації, повністю побороти інерцію не змогла і «помаранчева влада». За його словами, Президент України Віктор Ющенко на сьогодні видав 44 таких акти (42 укази і 2 розпорядження).

О.Северин нагадав, що, враховуючи це та «суспільну значущість питання», правозахисники і громадянські активісти, об’єднані в альянсі «Майдан», ще в січні 2005 року розпочали відкритим листом співголови Харківської правозахисної групи Євгена Захарова до Президента України Віктора Ющенка акцію «Для Друку!» проти незаконного засекречування документів. За його словами, це дало результат, оскільки якщо за січень-березень 2005 року В.Ющенком було видано 40 «засекречених актів», то з квітня по сьогодні – лише 4, причому з листопада таких актів не видано взагалі.

Правовий радник альянсу «Майдан» сказав, що всі ці акти стосуються звань, заробітної плати та привілеїв вищих посадових осіб різних органів державної влади. За його словами, якщо урядом Юлії Тімошенко було видано 13 актів «не для друку» та 3 акти з грифом «для службового користування, то урядом Ю.Єханурова – тільки одну постанову з грифом ДСК.

Співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров сказав, що в листі від 21 січня поточного року Міністерство юстиції України погодилося, що використання грифів обмеженого доступу, не передбачених законодавством, є порушенням прав громадян на доступ до інформації і повідомило, що звертається до Кабміну «щодо недопущення у використанні цих обмежувальних грифів та опублікування раніше виданих актів Кабінету Міністрів, які мають такі грифи».

О.Северин сказав, що залишається невирішеним питання про оприлюднення засекречених нормативних актів, виданих попередниками. За його словами, альянс «Майдан» також ініціював акцію «На чисту воду!», спрямовану на розкриття інформації про принаймні 96 чинних на сьогодні «секретних матеріалів» уряду Віктора Януковича. Він зазначив, що активісти альянсу «Майдан» надіслали до КМУ десятки запитів про надання інформації щодо цих актів. І в зв’язку з тим, що відповіді не було отримано, альянсом буде подано позови в суди, повідомив О.Северин.

03.02.06

 Поділитися