MENU

Подібні статті

Прослушка за гроші – на Черкащині затримали поліцейськихБілорусь: Спроба суботнього протесту припинена силовикамиУ колонії на Дніпропетровщині – спалах COVID-19«Камінець дружби» як елемент для російської пропаганди?У Криму незаконно утримують 109, на Донбасі – 267 українських громадян – Денісова«Справа Василя Стуса»: Медведчук програв в апеляційному суді РФ: Раїм Айвазов розповів у суді про тортури з боку ФСББілорусь: Заарештовано журналіста, який оприлюднив розслідування про «ексберкутівців» у силових структурах РБ‘Чи варто легалізувати?’ та ще 7 питань про ЛСДКруглий стіл «Невирішене питання десятиріччя: відсутність в Україні процедури виправлення судових помилок. Шляхи розв’язання проблеми» (АНОНС)Білорусь: Слідчий комітет порушив справу проти ПЦ «Весна»НАН відмовилася передавати Нацполіції будівлю Інституту фізіології на прохання АваковаПоліція: понад дві тисячі дозволів на зброю видані незаконноСьогодні – День спротиву окупації КримуУкраїна передала до МКС інформаційне повідомлення щодо злочинів проти журналістів у КримуУкраїна подала до ЄСПЛ нову заяву проти РФБілорусь: Правозахисники заявили про нечувані знущання влади з жінокЖити чи виживати? Або про завтрашній день, подушку фінансової безпеки і «смітник» у супермаркетіДва в’язні померли за ґратами попри рішення суду про звільненняБілорусь: Протягом доби затримано 106 людей

Проект закону про прокуратуру та проект Кримінально-процесуального кодексу України

14.03.2006 | www.helsinki.org.ua
Володимир Яворський

Парламент на швидку руку розгляне нову редакцію закону про прокуратуру та Кримінально-процесуального кодексу (оновлено)

Як завжди, в останній робочій тиждень парламент в авральному порядку без належного обговорення приймає десятки законів. Цей тиждень для країни часто важить більше, ніж декілька місяців роботи законодавчого органу.

Вже завтра без жодного обговорення буде розглядатися в другому та остаточному читанні нова редакція проекту закону про прокуратуру (проект № 3757 від 10 липня 2003 року, поданий народними депутатами Потебенько та Кармазіним).

Даний проект отримав сотні сторінок критики та зауважень. Нагадаємо, що фактично він був розроблений самою Прокуратурою, котра успішно реформувала сама себе. Міжнародна Амністія, Рада Європи в особі своїх експертів та Парламентської асамблеї неодноразово звертали увагу на неприпустимість прийняття цього закону, оскільки ним нищиться будь-яка можливість реформування прокуратури, чого домагається від нас Європа з моменту вступу до Ради Європи.

У четвер парламент вкотре розгляне нову редакцію Кримінально-процесуального кодексу, що відкидає Україну назад у тоталітарне минуле в кримінальному процесі.

Одна з редакцій цього проекту є на сайті Комітету:

http://rada.gov.ua/~k_zakon_pr/

УГСПЛ вже висловлювалася з приводу цього проекту неодноразово:

http://helsinki.org.ua/index.php?id=1137671048 -  заява УГСПЛ від 19 січня 2006 року за результатами громадського обговорення проекту КПК;

http://helsinki.org.ua/index.php?r=1&t=13 – експертні висновки щодо проекту КПК

Сьогодні Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності проводить фактично закрите засідання з метою обговорення проекту КПК під назвою „Обговорення КПК та його впровадження у світлі Європейської Конвенції про захист прав людини”.

На це засідання відмовилися приїздити експерти Ради Європи, оскільки англійської версії проекту немає, а раніше вони вже висловлювали свої зауваження, які не були враховані. Крім того, зі списку учасників були викреслені усі, хто міг висловити хоча б якусь критичну думку.

На засіданні, за непервіреними даними, було вирішено зняти КПК з розгляду а надіслати його на експертизу до Ради Європи, хоча ці висновки не можуть особливо вирізнятися від вже раніше зроблених у 2005 році.

УГСПЛ вважає, що дані два проекти законів слід відхили.

Деякі закидають, що нічого краще й створити не можливо. Проте вже зараз при Національній комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права розробляється концепція реформи кримінального судочинства, що включає докорінну реформу цієї сфери. А відповідно до указу Президента щодо виконання Україною зобов’язань перед Радою Європи до жовтня 2006 року буде розроблений новий проект КПК.

То чи можна в одному кабінеті розробляти реформу правоохоронних органів, а в іншому приймати проект закону про прокуратуру та новий КПК, котрі фундаментують системні порушення в сфері прав людини, особливо на стадії попереднього слідства? Побачимо вже на цьому тижні.

Володимир Яворський

УГСПЛ

 

 

 Поділитися