MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

ООН: за три місяці росіяни стратили 32 українських військовополонених‘Я сказав росіянам на блокпосту, що їду на Азовсталь’ Жодної толерантності до путінського режиму! Звернення вчених світу‘Один брат погиб, второго едва спасли’, — история жительницы Загальцев Омбудсмани Турецької Республіки зустрілися з рідними бранців РФНацгвардійця РФ судитимуть за сексуальне насильство щодо викраденого чоловіка Похований курган: росіяни знищують унікальну пам’ятку в Маріуполі‘Один брат загинув, другого ледве врятували’, — історія мешканки Загальців‘Россияне убивали со звериной жестокостью’Війна з темрявою. Підсумки тижняРосія створила ‘всепроникну атмосферу страху’ на ТОТ‘Росіяни вбивали зі звірячою жорстокістю’ ‘Росія воює проти звичайного життя людей’, — Президент України‘Суди’ над полоненими: у ‘ДНР’ до тривалого ув’язнення засудили десятьох ‘азовців’Права осіб, що повернулися з російського полонуНавіщо?Зруйновані села Дібрівне та Курулька з повітряВже отримали дані щодо 170 постраждалих від воєнних злочинів Мілітариzовані: Росія посилює діяльність ‘Юнармії’ у КримуВідновлення і реабілітація після полону — Уряд ухвалив постанову

СБУ проникла в Інтернет на 50-70%

31.03.2006    джерело: proUA
Експерти також звертають увагу, що одержана в ході таких заходів інформація не завжди використовується виключно в державних інтересах.

Рівень моніторингового проникнення СБУ в Інтернет на сьогоднішній день складає 50-70%. Такі дані озвучив у четвер на прес-конференції член правління ІНАУ Олександр Ольшанський, передає кореспондент «proIT».

«Список формально підключених, тих, що виконують норми 122 наказу і мають відповідний дозвіл, є на сайті Держкомзв’язку. Ви можете туди зайти і подивитися, хто слухає, а хто не слухає, принаймні, хто це задекларував явним чином. Крім того, звичайно, існують і неявні», - сказав Ольшанський.

«Я думаю, якщо оцінити рівень проникнення СБУ в Інтернет, то на сьогоднішній день десь відсотків 50, 60, може бути навіть 70. Особливо сильна ця тенденція в регіонах. У регіонах ця цифра може доходити до 90%. Тому що зрозуміло, що маленькі компанії в маленьких регіонах не можуть чинити опір так, як великі», - додав він.

Разом з тим, за словами голови правління міжнародної правозахисної організації «Міжнародна ліга захисту прав громадян України» Едуарда Багірова, повноваженнями перевіряти, відстежувати, прослуховувати, окрім СБУ, наділені й інші держоргани - МВС, прикордонні війська, митна служба, податкова служба та ін.

Експерти також звертають увагу, що одержана в ході таких заходів інформація не завжди використовується виключно в державних інтересах.

«Вийдіть на «чорний» ринок і подивіться, скільки там продається конфіденційної інформації, комерційної, про одну компанію, якщо це може зацікавити іншу компанію – конкурента, постачальника або т.ін.», - зазначив голова комітету з питань телекомунікацій Українського союзу промисловців і підприємців Валерій Пекар.

Нагадаємо, наказом Держкомзв’язку від 17 червня 2002 року №122 затверджений порядок складання і ведення переліку операторів, які надають послуги доступу до глобальних мереж передачі даних органам виконавчої влади, іншим держорганам, підприємствам, установам і організаціям.

Відповідно до порядку однієї з умов внесення провайдерів у вказаний реєстр є установка моніторингового устаткування для контролю СБУ всієї інформації, що проходить каналами цих компаній.

На даний час в перелік таких операторів входить 11 компаній. Серед них 5 компаній мають право надавати послуги доступу в Інтернет держструктурам в Києві (ВАТ «Укртелеком», ТОВ «Адамант», ТОВ «Лаки Нет», ТОВ «Оптіма спецзв’язок» і ЗАТ «Макет»), і 6 компаній - на всій території України (ТОВ «Глобал Юкрейн», СП ТОВ «Інфоком», ЗАТ «Українські Сателітарні Системи», ТОВ «Інформаційний центр «Електронні вісті», ЗАТ «СІТІ НЕТ», Державне підприємство науково-телекомунікаційний центр «Українська академічна і дослідницька мережа» НАН України).

Інтернет-громадськість неодноразово виступала з вимогою скасувати вищезгаданий наказ у зв’язку з тим, що установка такого устаткування дає можливість несанкціонованого перехоплення особистого листування громадян і конфіденційної комерційної інформації підприємств, чим порушуються вимоги Ст. 31 Конституції України, ст. 27, 30 Закону України “Про підприємства в Україні”, ст. 15 Закону України “Про підприємництво”та інших нормативно-правових актів України.

proUA / 30.03.2006 

 Поділитися