MENU

Подібні статті

Чи можна з каганцем в руках побудувати країну в смартфоні?Суд оштрафував матір учня нововодолазького ліцею за булінгЄСПЛ ухвалив рішення щодо Революції Гідності На Донбасі сім тисяч квадратних кілометрів забруднено мінамиДо суду передали 16 обвинувальних актів щодо злочинів, скоєних проти журналістівRussia sentences mathematician to six years for refusing to plead guilty Рішення ЄСПЛ у справі Барбулеску проти РумуніїБілорусь: «Ми переможемо!» – акції протесту триваютьРішення ЄСПЛ могло бути зовсім іншим!Крим, Донбас, домашнє насильство, – доповідь HRWЄСПЛ визнав справу України проти Росії щодо Криму прийнятноюРФ: Трьох кримчан засудили до тривалих строків позбавлення воліНаши показатели правовой помощи за июль-декабрь 2020:Іноді закон має зворотну силу: суму штрафу було зменшено майже в 70 разівНСЖУ: Карантин – нова небезпечна тема для журналістівНевирішене питання десятиріччяГромадянин Ізраїлю заявляє про побиття охороною харківського саду Шевченка. Це третє побиття за рікЄСПЛ: рішення щодо прийнятності у справі України проти Росії щодо Криму ухвалять 14 січня 2020: не було гіршого року в царині прав людини після Революції гідностіДенісова просить визнати неконституційними закриття лікарень і обмеження прав під час карантину

СБУ проникла в Інтернет на 50-70%

31.03.2006 |

Рівень моніторингового проникнення СБУ в Інтернет на сьогоднішній день складає 50-70%. Такі дані озвучив у четвер на прес-конференції член правління ІНАУ Олександр Ольшанський, передає кореспондент «proIT».

«Список формально підключених, тих, що виконують норми 122 наказу і мають відповідний дозвіл, є на сайті Держкомзв’язку. Ви можете туди зайти і подивитися, хто слухає, а хто не слухає, принаймні, хто це задекларував явним чином. Крім того, звичайно, існують і неявні», - сказав Ольшанський.

«Я думаю, якщо оцінити рівень проникнення СБУ в Інтернет, то на сьогоднішній день десь відсотків 50, 60, може бути навіть 70. Особливо сильна ця тенденція в регіонах. У регіонах ця цифра може доходити до 90%. Тому що зрозуміло, що маленькі компанії в маленьких регіонах не можуть чинити опір так, як великі», - додав він.

Разом з тим, за словами голови правління міжнародної правозахисної організації «Міжнародна ліга захисту прав громадян України» Едуарда Багірова, повноваженнями перевіряти, відстежувати, прослуховувати, окрім СБУ, наділені й інші держоргани - МВС, прикордонні війська, митна служба, податкова служба та ін.

Експерти також звертають увагу, що одержана в ході таких заходів інформація не завжди використовується виключно в державних інтересах.

«Вийдіть на «чорний» ринок і подивіться, скільки там продається конфіденційної інформації, комерційної, про одну компанію, якщо це може зацікавити іншу компанію – конкурента, постачальника або т.ін.», - зазначив голова комітету з питань телекомунікацій Українського союзу промисловців і підприємців Валерій Пекар.

Нагадаємо, наказом Держкомзв’язку від 17 червня 2002 року №122 затверджений порядок складання і ведення переліку операторів, які надають послуги доступу до глобальних мереж передачі даних органам виконавчої влади, іншим держорганам, підприємствам, установам і організаціям.

Відповідно до порядку однієї з умов внесення провайдерів у вказаний реєстр є установка моніторингового устаткування для контролю СБУ всієї інформації, що проходить каналами цих компаній.

На даний час в перелік таких операторів входить 11 компаній. Серед них 5 компаній мають право надавати послуги доступу в Інтернет держструктурам в Києві (ВАТ «Укртелеком», ТОВ «Адамант», ТОВ «Лаки Нет», ТОВ «Оптіма спецзв’язок» і ЗАТ «Макет»), і 6 компаній - на всій території України (ТОВ «Глобал Юкрейн», СП ТОВ «Інфоком», ЗАТ «Українські Сателітарні Системи», ТОВ «Інформаційний центр «Електронні вісті», ЗАТ «СІТІ НЕТ», Державне підприємство науково-телекомунікаційний центр «Українська академічна і дослідницька мережа» НАН України).

Інтернет-громадськість неодноразово виступала з вимогою скасувати вищезгаданий наказ у зв’язку з тим, що установка такого устаткування дає можливість несанкціонованого перехоплення особистого листування громадян і конфіденційної комерційної інформації підприємств, чим порушуються вимоги Ст. 31 Конституції України, ст. 27, 30 Закону України “Про підприємства в Україні”, ст. 15 Закону України “Про підприємництво”та інших нормативно-правових актів України.

proUA / 30.03.2006 

 Поділитися