MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

В Криму ВІЛ-позитивні носять посвідчення для міліції

03.04.2006   
Посвідчення видані у зв’язку з тим, що на початковому етапі у наших пацієнтів були проблеми з вилученням препаратів антиретровірусної терапії.

У Криму ВІЛ-позитивним наркоманам видають спеціальні посвідчення, щоб міліція не забирала у них ліки. 15 осіб вже мають такі документи. Як зазначила на прес-конференції в Сімферополі заступник головного лікаря Кримського республіканського СНІД-центру Тетяна Шарова, «Посвідчення видані у зв’язку з тим, що на початковому етапі у наших пацієнтів були проблеми з вилученням препаратів антиретровірусної терапії".

Хоча випадків цих було не багато, але всі вони сталися через незнання працівниками міліції практики лікування».

У документі зазначено, що його власник потребує постійного прийому медикаментів, скасування яких загрожує життю, а також вказано назву препаратів, дані про пацієнта і контактні телефони центру лікування.

За статистикою, у Криму антиретровірусну терапію проходять 290 дорослих і 57 дітей.

http://likar.info/news/showfull.php?nid=12119&ntype=1

Від редакції «ПЛ»: Пропонуємо увазі читачів коментар Андрія Толопила (Одеська правозахисна група "Верітас").

Проблема связана частью с низкой информированностью работников милиции о том, что такое поддерживающая АРВ-терапия, назначаемая ВИЧ-позитивным людям, частью (большей) с существованием планов задержаний и возбуждения уголовных дел в ОВД, в данном случае – по предполагаемому факту незаконного хранения наркотических средств и психотропных веществ.

Как известно, до 70% ВИЧ-инфицированных составляют наркозависимые люди, употребляющие (употреблявшие) наркотики инъекционным путем, поскольку это  наиболее распространенный путь передачи ВИЧ – при пользовании общим зараженным инструментарием. Хотя, в последнее время, половой путь распространения заболевания постоянно растет в процентном соотношении.

Согласно применяемым в Украине методикам назначения АРВ-терапии, активным потребителям наркотиков её не назначают, хотя это и противоречит рекомендациям ВОЗ. Тем не менее, среди числа клиентов АРВ-терапии немало наркозависимых, находящихся в состоянии ремиссии или сумевших полностью отказаться от дальнейшего употребления наркотиков.

Эти пациенты обращают на себя внимание работников милиции (ППС, ОБНОН), имеющиеся при них таблетки у них отбирают «до выяснения». Это весьма вредная практика, так как особенностью АРВ-терапии является необходимость обязательного приема препаратов в определенное время, согласно индивидуальной лечебной схеме пациента, в ином случае – его здоровью может быть нанесен вред, а польза от предшествующего лечения – нивелирована.

Так что эту милицейскую практику, конечно же, требуется менять. К тому же, опасаясь необоснованного отъема лекарств со стороны сотрудников милиции, ВИЧ-инфицированные люди вынуждены разглашать свой статус, что является нарушением права на тайну медицинского диагноза.

 Поділитися