MENU

Подібні статті

Що не так із законопроектом про СБУ?‘Мені огидна така служба’: інтерв’ю з ексохоронцем харківського парку, де б’ють людей2020: не було гіршого року в царині прав людини після Революції гідностіКороткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у другій половині 2020 рокуЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання Огляд № 35 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 30.03.2020–04.04.2020 Білорусь: МВС створило базу учасників несанкціонованих акційВООЗ перевірить українські тюрмиПравова кваліфікація вбивства польських громадян у квітні–травні 1940 року як злочину геноцидуЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання Огляд № 29 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 17.02.2020–21.02.2020У Луганській області підірвалася пожежна машинаЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання Огляд № 24 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 13.01.2020–17.01.2020Право на охорону здоров’я у в’язницях протягом пандемії COVID-19Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання Огляд № 20 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 09.12.2019–13.12.2019Аналіз виконання рекомендацій щодо пенітенціарної системи, наданих Україні Європейським комітетом з запобігання катуванням з 1998 рокуЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання Огляд № 16 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 11.11.2019–15.11.2019Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання Огляд № 14 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 28.10.2019–01.11.2019Актуальна інформація буде на новому сайті: Мін’юст відповів на скаргу ХПГЧи готова кримінально-виконавча система України до протидії коронавірусу?Деякі розділи сайту не оновлювали 5 років: ХПГ звернулась зі скаргою до ДКВС через порушення права на доступ до інформаціїЩо трапилось в Україні у січні 2020? або Питання епідемічного контролю

Якщо тобі «журналіст» ім’я - важко приходиться в Україні

25.04.2006
Юрій Чумак, ХПГ

1. Цього дня кореспондентові і фотокореспондентові видання «Комерсант-Україна» не вдалося пройти до приміщення Київської мерії для виконання редакційного завдання. Нова охорона будинку порекомендувала журналістам звернутися до прес-служби мерії. Проте, як з’ясувалося, співробітники прес-служби звільнені, тому виявилося, що сприяти журналістам було нікому.

Після того, як фотокореспондент спробував зняти нових охоронців мерії, один з них розлютувався і почав переслідувати журналіста. Пояснення журналістів про права, передбачені Законом України «Про друковані ЗМІ» на охоронця враження не вдіяли.

За словами журналістів, помічник одного з депутатів Київської міськради повідомив, що пройти на територію мерії не удасться. Він відзначив, що одна з помічниць нового мера Леоніда Черновецького категорично заборонила охоронцям пускати журналістів у мерію.

 

2. У Донецькій області 19 квітня кореспондент телекомпанії НТН Олександр Наумов і його оператор намагалися зняти сюжет на березі одного з водоймищ. І піддалися нападові співробітників державної служби охорони.

Нападаючі зажадали знищити відеокасету з відеокамери, а одержавши відмову, спробували силою відібрати камеру в оператора. Як пояснюють у Центрі громадських зв’язків УМВС у Донецькій області, водоймище є режимним об’єктом, тому зйомка на ньому категорично заборонена. Знімальна група проникнула на територію об’єкта в автомобілі працівників СЕС, що приїхали взяти проби води. Співробітники служби охорони, побачивши журналістів, що не мають спеціального дозволу на відвідування греблі водоймища, спробували перешкодити проведенню зйомок.

 

Подібні факти свідчать про те, що не зважаючи на певний позитивний поступ із свободою слова в Україні, який є наслідком «Помаранчевої» революції та заходів, ініційованих центральним керівництвом держави, спрямованих на забезпечення прозорості та демократичності у висвітленні діяльності влади, місцеві можновладці й досі у відносинах з журналістами надають перевагу принципам «забороняти та не пускати». Причому, таке відбувається і у «помаранчевому» Києві, і у «біло-блакитному» Донецьку.

 Поділитися