MENU

Подібні статті

Пенсіонерка, свідок Єгови, журналіст – репресії у Криму триваютьЯкою ж буде «нова СБУ»?Невирішене питання десятиріччяКороткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у другій половині 2020 року25, 100, 77 – Комітет із запобігання катуванням відвідав три сумнозвісні колоніїПрактика застосування статті 111 Кримінального кодексу УкраїниПрактика застосування статті 110 Кримінального кодексу України (виправлено)Практика застосування статті 109 Кримінального кодексу УкраїниДержава допомогла отримати житло лише одному відсотку з полутора мільйонів ВПО – ОмбудсманРФ: У Теймура Абдуллаєва підтверджено COVID-19Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання Огляд № 31 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 02.03.2020–06.03.2020HRW заявляє про необхідність розслідування тортур у БілорусіЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання Огляд № 24 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 13.01.2020–17.01.2020Чемпіон, атовець, наречений. Три історії про торгівлю людьми.У Мусліма Алієва в російському СІЗО виявлено коронавірус, – ОмбудсманПеремога юристів ХПГ: Суд виправдав вимушену переселенкуКороткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у першій половині 2020 рокуЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання Огляд № 22 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 23.12.2019–28.12.2019Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання. Огляд № 21 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 16.12.2019–20.12.2019РФ: ПЦ «Меморіял» визнав політика лівих поглядів політв’язнем

Ласкаво просимо, або в’їзд заборонено

03.05.2006
Юрій Чумак, ХПГ

Громадянин Ізраїлю, палестинець за національністю, Малік Х. приїхав до України отримувати вищу освіту. Захотілось хлопцю стати лікарем. Наша медична освіта вважається якісною, отже - ласкаво просимо до України!

Спочатку Малік навчався у Донецьку, потім переїхав до Харкова. І все було б гаразд, аби не прискіпливі харківські чиновники від релігії, які звинуватили Маліка у незаконній місіонерській діяльності.

Справа в тому, що у 2004 р., під час священного мусульманського місяцю рамазан, Малік прийшов до своїх земляків-студентів у гуртожиток Автошляхової академії. Вони разом молилися, причому, читав Коран саме Малік. Пильні чиновники з облдержадміністрації та Харківського міськвиконкому їх за цією справою «застукали». «Ну то й що», - скаже читач, - «яке ж правопорушення є у тому, що люди віруючі моляться Богу»? А от крючкодери з високих кабінетів вирішили: якщо Малік вів молитву, він - священик, імам, але ж приїхав в Україну під виглядом студента. Отже - порушив існуюче законодавство про міграцію. Те, що в ісламі є релігійним каноном - у випадку, якщо нема священика, віруючі самі вибирають поміж себе «тимчасового імама» на одну молитву (як правило, самого обізнаного у Корані) - для харківських бюрократів-«релігієзнавців» виявилося підставою для звинувачення людини у правопорушенні.

І летить з відділу у справах релігії облдержадміністрації до Відділу у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб УМВС України у Харківській області акт, на підставі якого… Маліку радикально скорочують термін перебування в Україні. Тобто - їдь додому, медична освіта «накрилася».

Збентежений юнак, одначе, з таким розвитком подій не погодився. Він звернувся по правову допомогу до громадської приймальні Харківської правозахисної групи. Там йому надали адвоката, за допомогою якого вдалося відстояти свої права і скасувати необґрунтоване рішення місцевого МВС.

На цьому майбутній лікар не зупинився і вирішив опротестувати в суді сам безглуздий акт, на підставі якого його ледве не вислали з України. Проте, тут почалися дивні речі. Виявилося, що цього документу просто… не існує. У міськвиконкомі такого акту й не було, чиновники облдержадміністрації його не можуть знайти, мало того - за їх словами, до Відділу у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб вони нічого не надсилали. Цікаво, що в адвоката Маліка є лист з цього відділу, в якому інформується, що рішення про скорочення терміну перебування палестинця в Україні було прийнято на підставі цього сумнозвісного акту. Однак, за запитом суду, той же відділ надав відповідь, що такий папір до них не надходив. Куди подівся документ, на підставі якого Малік ледве не позбувся права знаходженні на території Україні - невідомо. Чудеса, на які не здатен навіть Коперфільд!

Протягом 2005 р. суд з цієї справи проходив мляво, засідання постійно переносилися. А потім справа й зовсім «завмерла».

Однак, головне, що Малік успішно продовжує своє навчання, має всі шанси отримати у Харкові вищу освіту лікаря. Нехай йому щастить! А чиновники нехай «здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України» (ст. 6 Конституції України), а не вигадують неприємностей для інших та пригод на свою голову.

 

 Поділитися