MENU

Подібні статті

UN Committee against Torture informed of Russia’s treatment of Ukrainian political prisoner Олег Приходько виступив у суді з останнім словомСьогодні – День спротиву окупації КримуCrimean Resistance to Russian Aggression and Moscow’s Savage Revenge 11 years for opposing Russia"s occupation of Crimea?Tortured for Tweets Україна передала до МКС інформаційне повідомлення щодо злочинів проти журналістів у КримуRussian occupiers of Crimea puts 66-year-old Ukrainian on trial for ‘state treason’І знову – ЖуковФальшива альтернатива. Заява Міжнародного МеморіалуЯ – не єврейProtests throughout Ukraine following 7-year sentence against civic activist Serhiy SternenkoУкраїна подала до ЄСПЛ нову заяву проти РФRussia uses same fake witnesses in multiple ‘trials’ of Crimean Tatar political prisoners Сьогодні – шоста річниця теракту в Харкові Білорусь: Правозахисники заявили про нечувані знущання влади з жінокWill anyone answer for the killings on Maidan?Ukraine imposes sanctions on pro-Russian MP Medvedchuk & his wife. What about criminal proceedings?Три гуртожитки замість модульного містечкаСправа Юрія Дмитрієва: суд знову виконав політичне замовлення

СБУ влаштує в Інтернеті тотальний контроль?

28.05.2006 | www.pravda.com.ua

Начальник департаменту спеціальних телекомунікаційних систем і захисту інформації СБУ Костянтин Бойко вважає, що український сегмент Інтернету повинен регулюватися, щоб уникнути загрози нацбезпеці країни.

"Якщо виникне прецедент, з нас же і запитають. І вже після цього ми все одно прийдемо до розуміння того, що Інтернет повинен регулюватися", - сказав він в інтерв’ю журналу "Власть денег".

"Я вважаю, що визначати умови гри треба вже сьогодні. Зокрема, питання ліцензування діяльності в Інтернеті", - відзначив він.

За словами Бойка, якщо інформаційна система або інформаційно-телекомунікаційне обладнання в установі підключені до Інтернету, то теоретично будь-який бажаючий може одержати доступ до всіх документів, що зберігаються в електронному вигляді.

"А, отже, вкрасти й оприлюднити конфіденційну інформацію. Більше того, через глобальну мережу можна спровокувати збій у роботі важливих стратегічних об’єктів", - сказав він.

На питання, які загрози для національної безпеки України виходять з Інтернету, Бойко відповів: "Безпосередню загрозу для безпеки України представляють іноземні політичні сили, розвідувальні управління й екстремістські організації, здатні направити ресурси і можливості мережі на шкоду нашій державі".

"Національні інтереси в інформаційній сфері можуть постраждати в результаті дій кримінальної або терористичної організації. Ці порушники є основним джерелом загрози. Найближчим часом ми прогнозуємо їхню активізацію", - відзначив він.

Говорячи про те, чи варто поширювати контроль спецслужби на весь український Інтернет, Бойко висловив думку, що ідея повного контролю має право на життя, з метою захисту інтересів безпеки держави.

Відповідаючи на питання, чи потрібно контролювати й засоби масової інформації, представлені в Інтернеті, Бойко відзначив, що всі ЗМІ працюють за законами, дотримуються встановлених державою правил.

"Чому в Інтернеті можна писати всяку єресь? ...У нас були випадки, коли необхідно було довідатися, хто є автором матеріалу, опублікованого на сайті. І тільки в половині випадків ми змогли його встановити", - сказав він, додавши, що надрукувати що-небудь подібне в пресі навряд чи вийде, і правдивість інформації буде визначатися в суді.

На питання, чи не виникає в такому випадку загроза цензури, Бойко відповів, що в цьому питанні необхідно провести колосальну роботу, залучити до розробки правил кваліфікованих юристів і визначити критерії, згідно з якими держоргани будуть визначати, що можна публікувати в Інтернеті, а що не можна.

"Інтерфакс-Україна"

 Поділитися