MENU

Подібні статті

«Що є держава без правосуддя? Зграя розбійників, та й годі»Верховний Суд: Школярі без щеплень мають навчатися дистанційноКрим: Кримського татарина засуджено до 6 років за участь у добровольчому батальйоніУ псевдореабілітаційному центрі на Київщині катували людей – НацполіціяНевирішене питання десятиріччя (ПРЕС-РЕЛІЗ)Крим: Журналіста обвинувачують у зборі інформації для українських спецслужбБілорусь: Заарештовано журналіста, який оприлюднив розслідування про «ексберкутівців» у силових структурах РБРФ: Суд залишив свідка Єгови з Криму за ґратами‘Чи варто легалізувати?’ та ще 7 питань про ЛСДКруглий стіл «Невирішене питання десятиріччя: відсутність в Україні процедури виправлення судових помилок. Шляхи розв’язання проблеми» (АНОНС)Жертви мін на Донбасі, депортації з Криму, напади на журналістівСтаніслав Асєєв став лауреатом Шевченківської преміїВільна жінка, перекинутий борщ та «люблячий» патріархатВідкритий лист до Прем’єр-Міністра України Дениса Шмигаля та співробітників ДКВС УкраїниОлег Приходько виступив у суді з останнім словомСьогодні – шоста річниця теракту в Харкові Ампутація пенітенціарної медициниУ Білорусі почалася нова атака на журналістів і правозахисниківДва в’язні померли за ґратами попри рішення суду про звільненняУ Пирятині побили журналіста

У Харкові відбувся семінар з викладання курсу «Забезпечення прав людини в діяльності ОВС України» в закладах освіти МВС України

29.06.2006
Ольга Гончарова

24 червня 2006 року  Харківський інститут соціальних досліджень та Харківська правозахисна група  провели семінар-презентацію комплексу учбово-методичних матеріалів з викладання курсу «Забезпечення прав людини в діяльності ОВС України» в закладах освіти МВС України. Цей семінар був завершальним заходом проекту «Кампанія проти катувань та жорстокого поводження в Україні». У семінарі взяли участь викладачі вищих навчальних закладів та організацій Міністерства внутрішніх справ з Харкова, Києва, Херсона, Сімферополя, Кіровограда, Одеси та інших міст України.

Співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров розповів, що ХПГ з 1996 року займається цією проблематикою. За ці роки ХПГ зі своїми партнерами доклала багато зусиль, щоб привернути увагу суспільства до проблеми катувань у країні і домогтися визнання цієї проблеми органами влади. Протягом останніх трьох років (2003-2006) ХПГ за підтримки Європейської Комісії, Інституту Відкритого Суспільства, Національного Фонду підтримки демократії та інших міжнародних донорських інституцій здійснювала загальнонаціональну програму «Кампанія проти катувань та жорстокого поводження в Україні», у якій акумулювала зусилля багатьох організацій на подолання цього явища.

На семінарі було презентовано навчальний посібник «Права людини у діяльності міліції», який є спільної розробкою авторів Харківського інституту соціальних досліджень, Харківська правозахисна група та національного Університету внутрішніх справ.

Особливість посібника полягає в тому, що це одна з перших спроб розглянути права людини крізь призму діяльності органів внутрішніх справ України. Зміст посібника демонструє, що при виконанні кожної службової функції працівник міліції повинен, з одного боку, діяти максимально ефективно, а з іншого – враховувати необхідність дотримання основних прав і свобод людини. У посібнику досить органічно пов’язані аналіз вітчизняної та міжнародної нормативних баз, які регламентують дотримання прав людини та приклади ситуацій з практичної діяльності, що робить навчальний матеріал ілюстративним та пов’язує викладений матеріал з практикою.

В посібнику розглянуті такі теми:

1. Права людини та рівень їх забезпечення в Україні

2. Діяльність міліції в демократичному суспільстві

3. Забезпечення прав людини на стадії досудового слідства

4. Заборона катувань та жорстокого поводження в діяльності міліції

5. Дотримання прав людини під час затримання й арешту

6. Дотримання прав людини під час застосування сили та огнепальної зброї працівниками міліції

7. Дотримання права на приватність у діяльності міліції

8. Забезпечення прав людини при здійсненні оперативно-розшуковій діяльності

9. Особливості реалізації права на мирні зібрання

10. Ефективне розслідування випадків порушення прав людини

11. Відповідальність керівників міліції за поведінку підлеглих

Також у посібнику викладені деякі судові рішення Європейського суду з прав людини, а також висвітлені ситуації , які ілюструють  проблемні аспекти правоохоронної діяльності.

Посібник призначений для викладачів, тренерів, які проводять навчальні заняття з проблем дотримання прав людини в професійній діяльності міліції, курсантів та слухачів навчальних закладів системи МВС України.

На семінарі виступила з доповіддю Народний депутат України Катерина Левченко, за темою – Національні механізми контролю за дотриманням прав людини в Україні (текст доповіді подається окремо – ред. ПЛ).

Учасники семінару також прослухали виступи авторів усіх розділів посібника, кожен з яких розповів про особливості викладання його теми курсантам інститутів системи МВС України.

Семінар завершився активним обговоренням не тільки вищеназваних доповідей, а і деяких практичних проблем, пов’язаних з даною тематикою.
 Поділитися