MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

УВАГА: „День пам’яті Георгія Гонгадзе”.

15.09.2006    джерело: www.maidan.org.ua
Учасники акції зі свічками в руках вшанують пам’ять Георгія Гонгадзе, а також інших загиблих журналістів, назвавши їх поіменно (розширено)

16 вересня о 19:00 на столичному Майдані Незалежності розпочнеться акція „День пам’яті Георгія Гонгадзе”.

О 19.00 – початок акції, учасники якої зі свічками в руках стають в коло, яке, по мірі прибуття людей, ширшає.

О 19.45 – зачитуються прізвища загиблих журналістів

О 20.00 – пам’ять загиблих журналістів вшановуємо мовчанням (минулого року це тривало 5 хвилин – по хвилині за кожен рік, цього разу – вдвічі більше, оскільки рік тому ми все ж сподівалися, що розслідування справи Гонгадзе буде закінчено, а замовники та виконавці понесуть покарання).

О 20.10 – піша хода до Секретаріату Президента.

Велике прохання приходити на акції у темному одязі зі своїми свічками без партійних і організаційних прапорів та інших відзнак.

Окреме прохання до техніків каналу „Інтер”, які погодились перервати випробовування апаратури на час проведення акції: дочекатись, поки всі учасники акції покинуть Майдан, щоб не вийшло так, ніби по закінченні акції вони ідуть під Секретаріат Президенту під веселу музику

Акцію організовують не партії та організації, а небайдужі громадяни різних поглядів. На акції буде заборонена не тільки партійна символіка, але й гасла на підтримку тієї чи іншої політичної сили, як і критика на адресу політичних сил, якщо ця критика не має нічого спільного із загибеллю Георгія Гонгадзе та інших журналістів. Це не заважає членам всіх політичних партій та громадських організацій взяти участь у акції як звичайні громадяни. Адже вшанувати загибель Георгія Гонгадзе – справа честі кожної нормальної людини.

На жаль, доводиться констатувати, що за рік, який пройшов з часу проведення вже при новій владі попередньої акції, особливого прогресу у розслідуванні вбивства журналіста не відбулось. Ми бачимо на лаві підсудних, в кращому випадку, виконавців вбивства. Замовники ж або позникали, або „двічі самозастрелились”, або досі перебувають на волі. Ті, щодо кого є обґрунтовані підозри щодо участі у злочині не криються і навіть не соромляться з’являтися на екранах телевізорів, намагаючись впливати на політичне життя країни.

Обіцянки нової влади щодо розслідування вбивства Георгія Гонгадзе, як і обіцянки влади старої, залишаються невиконаними, і про них вже намагаються не згадувати. Ті, хто не прийшов би сьогодні до влади, якби свого часу не загинув Георгій, прагнуть замовчати цю історію, поховати її у громадській свідомості „за строком давності”. У цьому, на жаль, їм сприяють і колеги Георгія по журналістському цеху. І це, на жаль їм вдається.

Як себе поводити у цей день – справа честі і совісті кожного. Ми можемо лише закликати політиків не проводити, як в минулі роки, на символічній могилі Георгія, на перехресті доріг на Таращу і Чернин партійні мітинги з прапорами і промовами, які не мають нічого спільного з Георгієм Гонгадзе та переслідуванням журналістів і свободи слова в цілому, а переслідують вузькопартійні цілі. На нашу думку, вшанувати пам’ять Георгія можна й без партійної реклами, приїхавши до того місця як звичайні громадяни і сказавши кілька слів виключно про Георгія та інших загиблих журналістів, не називаючи власних прізвищ.

З повагою,
ініціативна група з проведення акції „День пам’яті Георгія Гонгадзе”
контакт: [email protected]

Чим конкретно Ви можете допомогти акції пам’яті Гонгадзе читайте тут: http://maidan.org.ua/n/viol/1158218828

P.S. 15 вересня об 11.00 у приміщенні Спілки журналістів (м.Київ; вул. Хрещатик, 27-А.) відбудеться прес-конференція

 Поділитися