MENU

Подібні статті

Відкритий лист до Прем’єр-Міністра України Дениса Шмигаля та співробітників ДКВС УкраїниНічні дзвінки, «нігерійські листи» і вкрадені гроші, або Як українці потерпають від шахрайських схемПраво знати: ув’язненим не кажуть про діагнозиРішення ЄСПЛ у справі Світлана Атаманюк та інші проти УкраїниДотиснути педаль капіталізму «до поліка» (лист директору ХПГ)«Дії співробітників ВК-25 відповідали вимогам законодавства...» – особливості листування з ДКВСКоментар до листа Секретаря Європейського судуЛист Секретаря Європейського суду до Урядового уповноваженого України з питань Європейського суду21 листопада – День Гідности та Свободи‘Зелений Фронт’ збирає інформацію про звалища опалого листяВідкритий лист до представників органів державної влади,Відкритий лист до членів Комісії для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею ЄСПЛ від УкраїниКілька листів Георгія ТрохимовичаВідкритий лист щодо лікування тяжко хворої дівчини, яка перебуває в ув’язненніПовідомлення СММ ОБСЄ щодо жертв серед цивільного населення та пошкодження у житлових районах у листопаді 2018 рокуСитуація в зоні проведення ООС: обстріли, жертви серед цивільного населення. Листопад 2018 рокуГрупою українців надіслано лист до Олега СенцоваРішення управління ДМС в Луганській області про скасування посвідки та відмову в продовженні її строку для інструктора АТО Мамуки Абашидзе, якого СБУ незаконно видворила з України 11 листопада 2017 року – визнано судом незаконним та скасованоОб аресте журналиста «РИА Новости» Кирилла Вышинского и защите «альтернативных новостей»5 журналістів постраждали від фізичної агресії в листопаді

Мінздрав дозволив за заявою пацієнта не вносити діагноз до лікарняного листа

26.10.2006
Ольга Гончарова
25 жовтня прес-служба Міністерства охорони здоров’я України повідомила, що згідно з рішенням Печерського суду м. Києва Мінздрав видав постанову, згідно з якою лікувальні установи за письмовою заявою пацієнта не будуть вносити діагноз хвороби до бланку лікарняного листа.

За інформацією прес-служби, що існуючі бланки лікарняного листа змінюватися не будуть. Рішення Печерського суду винесено за позовом лікаря з Вінниці Світлани Побережець.

Якщо пацієнт (у відповідності зі своїм конституційним правом) не хоче, щоб діагноз його хвороби був вказаний у лікарняному листі, то за його заявою лікувальна установа зобов’язана задовольнити його прохання.

Однак, відповідно до постанови, лікувальна установа зобов’язана занести діагноз і шифр захворювання пацієнта в медичну карту, що зберігається в лікувальній установі.

Прес-служба повідомила, що раніше Мінздрав вирішив надрукувати новий зразок бланків лікарняних аркушів, однак Фонд соціального страхування тимчасової втрати працездатності виступив проти такого рішення.

Фонд вважає, що вилучення інформації про діагноз із лікарняного аркуша буде заважати реалізовувати права й обов’язки страховика.

Відповідно до повідомлення, для консультацій і уточнень громадяни можуть звертатися до керівників медичних установ, управління охорони здоров’я обласних (міських) держадміністрацій.

 Поділитися