MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

В Києві створена Громадська правозахисна група СТАТТЯ 11

06.12.2006    джерело: www.article11.org.ua
Мета діяльності правозахисної групи - моніторинг дотримання гарантованого нам статтею одинадцятою Європейської Конвенції з прав людини права на свободу мирних зборів і свободу асоціації (об’єднання) громадян

1. Кожна людина має право на свободу мирних зборів і свободу асоціації з іншими, включаючи право створювати профспілки і вступати до них для захисту своїх інтересів.

"Європейська Конвенція з Прав Людини, стаття 11."

Мета діяльності правозахисної групи - моніторинг дотримання гарантованого нам статтею одинадцятою Європейської Конвенції з прав людини права на свободу мирних зборів і свободу асоціації (об’єднання) громадян.

Громадська правозахисна група "Стаття 11" є об’єднанням небайдужих громадян України, яке діє на принципі добровільної співпраці, без утворення юридичної особи, майна не має і фінансової діяльності не веде. Свою діяльність члени групи проводять на громадських засадах.

На жаль, публічності недостатньо відомі масштаби того свавілля, яке чинять органи державної реєстрації під час легалізації об’єднань громадян, прямо порушуючи Закони України,  Конституцію, та міжнародні угоди (зокрема Європейську конвенцію з прав людини).

Наше право на вільне об’єднання з іншими та на створення громадської організації було заперечено Київським міським управлінням юстиції. До створеної нами екологічної НДО було висунуто такі вимоги щодо змін у статуті, які робили її недієвою, а існування - недоцільним. Ми не хотіли миритися з ЦЕНЗУРОЮ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА і подали до суду. Ми пройшли Печерський суд м. Києва, Апеляційний суд м. Києва та Верховний суд України.

Зараз наша заява проти держави Україна розглядається в Європейському суді з прав людини (Справа №40269/02 "Корецький та інші проти України").

Ми добиваємося :

• заборони цензури статутних документів об’єднань громадян в процесі їх легалізації,
• впровадження комплексу заходів для захисту новоутворених НУО від тиску з боку легалізуючих органів і
• змін у законодастві, судочинстві та практиці в справах щодо легалізації новоутворених громадських організацій.

Сторінка Громадської правозахисної групи "Стаття 11" в Інтернеті http://article11.org.ua/.

Члени групи хочуть привернути увагу громадськості України до проблеми, яка гальмує розвиток громадянського суспільства в Україні. Наші можливості обмежені, але ми можемо підтримувати цей сайт і публікувати інформацію про всі порушення, з якими стикалися громадяни України в процесі легалізації, реєстрації громадської організації (НДО).

 

 

 Поділитися