MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Мешканці Рівного відправили в рабство 40 жінокСто тисяч українців продали в рабство (розширено)Оцінка торгівлі людьми в УкраїніШлях до рабстваУкраїна - європейський лідер із торгівлі людьмиВ Туреччині звільнено повій-українок16 українців півроку були рабами в РосіїУбиті, поранені, катовані — Кабмін створить Реєстр постраждалих від російської агресії осіб‘Останні секунди життя сортували гуманітарну допомогу’. Підсумки тижняПорно: бути чи не бутиПерешкоди для реєстрації та підтвердження громадянства створюють загрозу нової хвилі безгромадянства в Україні: попередній правовий аналіз10 листопада – головне за деньУ Києві затримали очільника донецької «Ізоляції»За 30 років 260 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми30 липня – Всесвітній день боротьби з торгівлею людьмиМандрівка Європою для вразливих груп населення – в Одесі викрили канал торгівлі людьми Короткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у другій половині 2020 рокуКоли скінчиться кошмар – жертви торгівлі людьми чекають на звільненняПрацюй безпечно! У Харкові відкрилася виставка, присвячена попередженню трудового рабстваЗатримано трьох вербувальників. Знову

Продають людей не лише за кордон, але і в Україні

29.03.2007    джерело: www.civicua.org
Завдяки громадським організаціям, які просували зміни до законодавства, торгівлею людьми сьогодні вважаються не лише ті злочини, котрі пов’язані з вербуванням і перевезенням людини за кордон з подальшою експлуатацією

З початку 2007 року в Рівненській області відділом справ по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми порушено 8 кримінальних справ. За дванадцять місяців минулого року ця цифра становила 27 кримінальних справ. Ніхто із засуджених не ув’язнений.
Начальник сектору (злочини, пов’язані з працевлаштуванням за кордоном) відділу по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми УМВС України в Рівненській області Ольга Балабан розповіла, що найперше треба правильно розуміти трактування самого словосполучення торгівлі людьми, оскільки багато людей мають проблеми і не знають, де їм можуть надати допомогу:
”В поняття торгівля людьми входить не тільки вузьке поняття сексуальне рабство, - наголошує пані Ольга. - Сюди входить втягнення неповнолітніх у жебрацтво з метою отримання від цієї справи доходу, використання громадян України в збройних конфліктах за кордоном та інші протиправні дії, які включають в себе використання людини з метою отримання на ній наживи, тобто продаж людини з будь-якою ціллю.
На протязі 2005-2006 років Рівненським громадським об’єднанням «Чайка» здійснювався проект «Обмін досвідом у сфері ініціатив, спрямованих проти торгівлі людьми: політика і практика» за підтримки Британської Ради в Україні. Матеріали свідчать, що багато людей страждає від рабства і в Україні:
? Першочерговою метою проекту було попередження торгівлі людьми, масова інформаційна кампанія, щоб люди були обачними і не потрапляли до рук шахраїв, - розповідає голова «Чайки» Лариса Гунько. - В наших містах процвітає внутрішнє рабство. Завдяки громадським організаціям, які просували зміни до законодавства, торгівлею людьми сьогодні вважаються не лише ті злочини, котрі пов’язані з вербуванням і перевезенням людини за кордон з подальшою експлуатацією.
Обов’язкову умову перетинання кордону вилучили з законодавства. Тепер наші правоохоронці не зобов’язані чекати, поки злочин вийде за межі нашої країни, щоб викрити його.
- Існує стереотип, що виїзд жінок за кордон - це лише заробляння грошей, - продовжує пані Лариса. - Однак в своїй роботі ми зіштовхнулися з тим, що в більшості випадках жінки втікають за кордон від насильства, від якого вони потерпають в сім’ї, в колективі, на роботі та в інших місцях.
За словами Ольги Балабан, досить часто приватні фірми, які займаються наданням роботи за кордоном, вербують людей під будівельників, фермерів, щоб потім вивезти їх до інших країн. Там вони безпосередньо виконують роль рабів.
Про що треба знати і що зробити перед виїздом за кордон:
- Звернутися до посольства країни, до якої збираєтеся від’їхати і перевірити, яку візу ви можете потребувати для проживання, роботи чи навчання.
- Обов’язково мати при собі всі необхідні для подорожі документи.
- Під час пошуку роботи або можливості навчання за кордоном, користуйтеся послугами тільки офіційного агентства.
- Проконсультуватися із співробітниками організації по боротьбі проти торгівлі людьми.
- Зробити ксерокопії свого паспорту і всіх документів та віддати їх на збереження людині, якій довіряєте.
- Обов’язково повідомити своїх рідних про майбутнє місце перебування за кордоном.
- Не віддавати свій паспорт нікому, окрім офіційних представників митниці або поліції.
- Переконайтеся, що ви маєте номер телефону та адресу посольства чи консульства своєї країни в тій країні, до якої збираєтеся від’їхати.
- Обов’язково мати при собі номер телефону організації, що протидіє торгівлі людьми.
- Не підписуйте ніякого договору про роботу за кордоном доти, доки він не буде перевірений спеціалістом ( !!! це можна зробити у організації протидії торгівлі людьми).
- Не погоджуйтесь на усний договір про роботу.
- Домовтеся зі своїми рідними про кодове слово чи словосполучення, яке означатиме, що ви в небезпеці (на випадок, якщо при телефонних розмовах поруч з вами постійно буде хтось з наглядачів)

Корисні номери телефонів:
29-27-38 - Ольга Балабан, начальник сектору відділу по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми УМВСУ в Рівненській області.
29-24-46 - Анатолій Яроменко, заступник начальника відділу дільничних інспекторів УМВСУ в Рівненській області.
23-34-57 - Лариса Гунько, голова Рівненської громадського об’єднання «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка».
22-22-21 - телефон довіри.
057 в Туреччині - організація протидії торгівлі людьми, де говорять російською мовою
Джерело : Рівненський прес-клуб

Автор : Анна Ільюк

 Поділитися