MENU

Подібні статті

„Дні документального кіно про права людини „Український контекст”Дні документального кіно про права людиниФестиваль документального кіно з прав людини «Український контекст» - приємного перегляду не бажаємо!Фестиваль документального кіно Український контекст продовжиться понад програмуФестиваль Документального кіно про права людини «Український контекст» презентовано у ЧерніговіПрава людини у мистецтвіМедіа-журі Фестивалю „Дні документального кіно з прав людини „Український контекст” нарешті визначилось з фільмом-призеромДоповідь Уряду України за наслідками візиту до України Європейського Комітету із запобігання катуванням та нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню (КЗК) 4–13 серпня 2020 рокуРішення Комітету міністрів Ради Європи щодо доступу до охорони здоров’я та умов тримання у в’язницях в Україні: необхідні невідкладні дії (ПРЕСРЕЛІЗ ХПГ та EPLN)Комітет Міністрів Ради Європи: необхідні негайні заходи щодо поліпшення медичної допомоги та умов тримання в українських тюрмахНа Харківщині стартує XVІI Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA100 днів білоруської революції. 20 висновківСтворено «Український мартиролог ХХ століття»На українських журналістів нападають щоп’ять днів – НСЖУБілорусь: учора – багатотисячний мітинг, сьогодні – загальнонаціональний страйкМоніторинговий візит до ДУ «Дніпровська установа виконання покарань № 4»Сьогодні виповнюється 20 років від дня зникнення Георгія ҐонґадзеHRW заявляє про необхідність розслідування тортур у БілорусіСьогодні річниця трагедії МН17Сьогодні – День кримськотатарського прапора

Ви все ще довіряєте засобам масової інформації? Тоді ми йдемо до вас!

04.04.2007 | www.helsinki.org.ua

Марсель Лозинські в своєму фільмі „Як це робиться” розкаже, що є правдою, а що є медійними технологіями, які заставляють нас вірити в те, в що потрібно, щоб ми вірили.
Пан Даріуш мріє стати консультантом. Він вступає в політичне життя і його кар’єра обнадійливо розвивається. Ви бачите спонтанну поведінку героя? Це є нічим іншим ніж грою вивчених жестів, підходів, прекрасно структурованим танцем, в якому не можна змінити жодного руху.
Цей фільм є доказом не лише факту, як легко маніпулювати натовпом, але й того, що сам маніпулятор є не більше ніж лялькою, якою управляють жага влади за будь-яку ціну.
Глядач стає свідком процесу, як з звичайної людини за допомогою певних технологій та стратегій можна зробити політика.
Пан Марсель Лозинські, метр польської документалістики буде представляти свій фільм „Як це робиться” в кіноклубі КМА 5 квітня о 18:30.
Після презентації фільму про те, як ЦЕ робиться в Україні розкаже директор з розвитку видання „Телекритика” Костянтин Дорошенко.
Фільм Марселя Лозинського демонструється в рамках Четвертого міжнародного фестивалю „Дні документального кіно про права людини „Український контекст”.
В рамках Фестивалю відбудеться ретроспектива фільмів Марселя Лозинського, а також режисер проводитиме майстер-клас з ко-продукції для молодих українських режисерів.
Дві Лізи та їх права в документальному кіно

3 квітня демонструвався фільм Тараса Томенка „Ліза”, який посів друге місце на Берлінському фестивалі 2006 року. Героїня фільму – дівчинка на ім’я Ліза - живе на Майдані та всім бреше: про свого батька, якого насправді ніколи не бачила, та про свою мати, яка нібито її дуже любить і страждає від жорстокості інших. Вона, як і всі безпритульні діти, нікому не вірить і нікому не довіряє, тому весь час бреше.
Цей фільм є знаковим не лише для української документалістики, яка зараз переживає не кращі часи в Україні, але й для правозахисної спільноти. Адже цей фільм ясно демонструє як за допомогою візуального мистецтва можна не лише ставити питання дотримання прав людини, але й робити реальні кроки для вирішення окремо взятих проблем. Героїня цього фільму саме через зйомки в кіно змогла знайти сім’ю: талановита дівчинка зараз живе в дитячому будинку родинного типу, вчиться в школі, займається музикою та вивчає англійську. Її нові батьки є гарними педагогами, а також в неї з’явились нові сестри та брати, а головне – вона стала дійсно комусь потрібною. Весь цей позитив лишається поза фільмом, але він робить фільм дуже вагомим для правозахисників.
Фільм увійшов в конкурсну програму Фестивалю правозахисного журі, яке складається з відомих правозахисників Росії, Білорусі та України і яке вже почало свою роботу 2 квітня.
Тарас Томенко є відомим українським режисером, зокрема його картина „Пересохла земля” в 2000 році отримала нагороду за кращий короткий метр на Фестивалі в Каннах.
3 квітня крім перегляду фільмів присвячених темі прав дітей на Фестивалі буде працювати дитяче журі та відбуватись обговорення за участю Лариси Байди (МО Дитячий культурно-просвітницький центр) та Євгенії Павловою (Всеукраїнська фундація „Захист прав дітей”).
Крім фільма Тараса Томенка в цей день в Будинку кіно можна побачити ще один фільм з назвою „Ліза”, але російського режисера Павла Фаттахутдінова. А також фільми присвячені темі дітей: „Монолог про нелюбов” Валерія Барановського та „Чому білий птах з чорною ознакою” Павла Фаренюка.
Більш детальна програма Фестивалю на www.docudays.org.ua

Вікторія Онищенко
УГСПЛ

 Поділитися