MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Профспілки вважають: Уряд пропонує карати за вагітність

12.05.2007    джерело: www.maidan.org.ua
«Заяви міністра праці про те, ніби пропонована стаття Трудового кодексу дозволить уникнути дискримінації жінок під час прийому на роботу, виглядають справжнім лицемірством"

Комітет з питань захисту прав жінок Конфедерації Вільних профспілок України стурбований заявою Міністра праці та соціальної політики України Михайла Папієва щодо його пропозиції внести до Трудового кодексу дозвіл на звільнення вагітних жінок.
Така «соціальна політика» уряду є неприпустимою, оскільки порушує права вагітних жінок, закріплені в Конвенції МОП № 103 «Про охорону материнства» та Конвенції МОП № 158 «Про припинення трудових відносин», які ратифіковані Україною. Між тим, стаття 9 Конституції України говорить: “Чинні міжнародні договори, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України”.
Уряд має усвідомлювати, що такими діями порушує не тільки міжнародне право, але й Конституцію держави. Адже у статті 22 основного закону держави прямо сказано: “При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод”. Однак саме таку спробу ми зараз і спостерігаємо.
«Заяви міністра праці про те, ніби пропонована стаття Трудового кодексу дозволить уникнути дискримінації жінок під час прийому на роботу, виглядають справжнім лицемірством. Таким чином міністр фактично розписується у безпорадності свого міністерства, яке мало би слідкувати за тим, щоб громадянину не відмовляли у прийомі на роботу без поважної причини. Тому задум міністра виглядає спробою скласти з себе відповідальність за дискримінацію жінок під час влаштування на роботу», - сказала Віра Шолудько, голова комітету з захисту прав жінок.
Пропоноване доповнення до Трудового кодексу явно спрямоване проти працівників і на користь роботодавців. Адже поняття “порушення трудового законодавства” можна, при бажанні трактувати дуже довільно. І нема сумніву, що таке бажання у роботодавців з’явиться, заявляє комітет з захисту прав жінок КВПУ.
Наприклад: що, коли вагітна жінка спізнилася на роботу через раптове погіршення самопочуття у переповненому міському транспорті? Або через стан здоров’я залишила робоче місце? З точки зору роботодавця, який вже вирішив позбутися “незручного” працівника – це порушення, і вступати з ним у трудовий спір, оскаржувати звільнення буде вже неможливо, бо закон відтепер буде на його боці.
Міністерство праці та соціальної політики України наочно демонструє, що соціальною політикою у його діях і не пахне. Адже демографічна ситуація в Україні стала загрозливою через високий рівень смертності населення та низький рівень народжуваності. Сьогодні за показником народжуваності Україна посідає одне з останніх місць в Європі – сумарний коефіцієнт народжуваності складає 1,2, в той час, як для простого відтворення покоління батьків тією ж чисельністю покоління дітей, треба, щоб цей показник був не меншим 2,4. Це означає, що Україна переступила межу зниження народжуваності, за якою відбуваються незворотні процеси.
Високі темпи депопуляції та розбалансованості показників відтворення уже позначаються на економічному розвитку країни. Цього тижня Міністерство економіки визнало, що криза у сфері збереження і подальшого розвитку людських ресурсів вже перейшли у площину національної безпеки.
Неузгодженість у діях урядовців свідчить про відсутність у нинішнього уряду бажання працювати на благо людей. Поки економічний блок уряду бідкається про зменшення частки працездатного населення, міністр соціальної політики робить заяви, які змушують кожну працюючу жінку дітородного віку задуматися, перш, ніж запланувати вагітність. Міністр Папієв пропонує фактичне запровадити і законодавчо закріпити покарання за вагітність, внаслідок чого дітонародження невдовзі стане привілеєм лише безробітних. Відповідно, у родинах безробітних, без грошей та соціальних гарантій, виховуватимуться українські діти – майбутнє нації.
Комітет з питань захисту прав жінок Конфедерації Вільних профспілок України закликає Уряд України припинити порушення Конституції та не допустити їх дискримінації вагітних жінок на ринку праці.

Прес-служба КВПУ

 Поділитися