MENU

Подібні статті

31 березня – головне за деньРівень захворюваності на туберкульоз в Україні зменшується, але це не точноУ Криму незаконно утримують 109, на Донбасі – 267 українських громадян – ДенісоваПожежа під назвою «COVID-19»: ми самі підкидаємо дрова у це небезпечне багаття?Білорусь: Правозахисники заявили про нечувані знущання влади з жінокЦькування за веселкову маску і відмову від участі в богослужінні Моніторинговий візит до ДУ «Покровська ВК № 17»Росія залишається у ПАРЄ, незважаючи на анексію Криму, невиконання рішень ЄСПЛ та отруєння НавальногоУкраїна оскаржила повноваження російської делегації у ПАРЄКороткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у другій половині 2020 рокуПолітв’язень Шумков цими днями має повернутися в УкраїнуЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання Огляд № 34 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 23.03.2020–29.03.2020Права людини, молодь та інклюзія: про поступ XVII Мандрівного Docudays UA на ХарківщиніВООЗ перевірить українські тюрмиПремію Сахарова отримали білоруські опозиціонери38 місць несвободи за 4 місяці – висновки моніторів ХПГКримінальні провадження за статтею 111 КК України щодо журналістівРішення Комітету міністрів Ради Європи щодо доступу до охорони здоров’я та умов тримання у в’язницях в Україні: необхідні невідкладні дії (ПРЕСРЕЛІЗ ХПГ та EPLN)Рішення Комітету міністрів Ради ЄвропиБілорусь: Навмисне створення негуманних умов утримання

Автомобілі буквально все заполонили

30.05.2007
Юрій Чумак

У Харківській обласній СЕС відбувся круглий стіл під назвою: «Охорона атмосферного повітря», в якому взяли участь фахівці санітарної служби, Державного управління охорони природного середовища в Харківській області, департаменту житлово-комунального господарства і енергетики Харківського міськвиконкому, представники підприємств.

«Рівень захворюваності населення Харківської області в 2006 р. зменшився в порівнянні з 2005 р. на 18,8 тис. випадків», – заявила 30 травня в ході заходу завідуюча відділенням контролю над санітарним станом атмосферного повітря Харківської обласної санепідемстанції Людмила Мовчан.

За останні 10 років на території Харківської області кількість випадків досліджень атмосферного повітря з перевищеннями гранично-допустимих концентрацій зменшується: в 1996 р. відхилення від ГДК виявлено у 9,4%, в 2006 р. – 3,2 % (всеукраїнський показник – 9%). Зменшення приземних концентрацій шкідливих речовин пов’язано передусім із скороченням об’ємів промислового виробництва, а також із впровадженням нових сучасних технологій.

Найбільший рівень захворюваності, що перевищує середній показник по області, зафіксований у Барвінківському, Вовчанському, Дергачівському, Зміївському, Нововодолажському, Первомайському, Харківському й Чугуївському районах області. Л. Мовчан також відзначила, що «при зменшенні кількості інфекційних захворювань збільшується рівень захворюваності хронічними хворобами (системи кровообігу, органів дихання, травлення)». Крім того, постійно збільшуються рівні захворюваності онкологічними захворюваннями й смертності від них, причиною чого є несприятлива екологічна ситуація, підкреслила вона.

За словами Л. Мовчан, основними джерелами забруднення повітря є автотранспорт, промислові підприємства й об’єкти енергетики. У Харківській області 38 підприємств не мають необхідних санітарно-захисних зон, а біля них проживає більше 13 тис. чол. Щодо автотранспорту, то його кількість зростає рік у рік. У викидах знаходяться токсичні, канцерогенні та мутагенні речовини (сполуки азоту, окис вуглецю, бензапирен, вуглеводні, сажа). У Харкові, Балаклеї, Лозовій, Чугуєві відмічається найбільша кількість досліджених проб з перевищенням гранично-допустимих концентрацій, що спостерігається саме поблизу автошляхів державного значення, по яких рухається багато автомобілів.

«Ступінь забруднення повітря на дорогах залежить також від якості палива й кількості зелених насаджень біля магістралей. А оскільки дерев стає усе менше, а якість бензину контролюється недостатньо, те не виключено, що повітря в містах, через які проходять магістралі, буде поступово погіршуватися», – підкреслила Л. Мовчан.

До порушників санітарних вимог з охорони атмосферного повітря в 2006 р. установами санепідслужби застосовано 140 штрафних санкцій.

Учасники круглого столу виробили рекомендації, спрямовані на поліпшення охорони атмосферного повітря, впровадження новітніх технологій виробництва на підприємствах області, встановлення пилогазоочисного обладнання.

 

 Поділитися