MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Зниклі без вісті особи в Європі: проблема поза увагою

30.08.2007    джерело: www.coe.kiev.ua
Президент Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Рене ван дер Лінден вважає, що проблеми, пов’язані зі зниклими без вісті особами, «дуже часто залишаються в Європі поза увагою або забутими».

Напередодні Міжнародного дня зниклих без вісті осіб, Президент Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Рене ван дер Лінден сказав, що, на жаль, проблеми, пов’язані зі зниклими без вісті особами, «дуже часто залишаються в Європі поза увагою або забутими».

«З часів «Іліади» Гомера або навіть ще раніше, люди зникали внаслідок битв і конфліктів», – сказав Рене ван дер Лінден, виступаючи 29 серпня у Страсбурзі.

«Невпевненість щодо долі зниклих без вісті людей справляє спустошливий вплив на життя занадто багатьох сімей, які страждають від наслідків конфліктів, що сталися на європейській землі протягом останніх десятиліть, на Кіпрі у 70-х роках, на Балканах у 90-х роках, на Північному Кавказі або на Південному Кавказі, у регіонах Нагорного Карабаху, Абхазії або Південної Осетії».  

«Вирішення проблем, пов’язаних зі зниклими без вісті особами, необхідне з точки зору дотримання прав людини і гуманітарного права», – запевнив п. ван дер Лінден. «Але воно (вирішення) занадто часто пов’язане з політичними конфліктами, які виникають коли йдеться про поховання, ексгумацію тіл таких осіб та встановлення їхньої особистості».

«Міжнародний день зниклих без вісті осіб – це нагадування нам, що необхідно підтримувати сім’ї таких осіб у їхніх пошуках правди про своїх близьких», – додав Президент ПАРЄ.

«Цей день також є нагодою нагадати державам про їхні зобов’язання стосовно дотримання прав людини та гуманітарного права по відношенню до зниклих без вісті осіб та їхніх сімей, а також заохотити маленькі та не дуже численні НУО, які, разом з Міжнародним комітетом Червоного хреста та Міжнародною комісією з питань зниклих без вісті осіб, продовжують приділяти увагу цій проблемі, що занадто часто залишається поза увагою або забутою».

 Поділитися