MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Тридцать седьмойСБУ розсекретила документи про політичні репресії в УкраїніРік Великого Терору«Великий терор»: 1937–1938. Коротка хронікаВ урочищі Саліна вшанують пам’ять жертв комуністичних репресійА кому не нужна правда, тов. Гинзбург?Ще одна братня могила в Одесі. У сталінські часи кожен десятий одесит був репресований#Суперечка про Музей радянської окупації в УкраїніВ Києві створено і функціонує «Музей совєтської окупації»21 травня Президент України Віктор Ющенко видав Указ № 431/2007 «Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937 – 1938 років»Україна вшанувала пам’ять жертв сталінського режиму.20 травня. День Пам’ятіСтоличні волонтери приводили до ладу територію заповідника Биківнянські могилиУ Києві перепоховали останки 817-ти жертв політичних репресій 30-их роківШлях крізь БиківнюМіжнародний суд ООН: Росія винна у фінансуванні тероризму і расовій дискримінації. ЧастковоСтарт зимового терору. Підсумки тижня‘Злочин вчинив не я, а російські військові’ — в Росії ветерана АТО засудили за ‘тероризм’‘Закликав до підпалу Кремля’, — театрального режисера звинуватили у тероризмі за фантик від жуйкиСтрашна віха російського терору

Звернення у зв’язку з 70-ми роковинами Великого терору 1937 - 1938 років

22.10.2007    джерело: www.maidan.org.ua
Наводимо звернення Тернопільської обласної ради, яке очевидно стосується не пілки мешканців Тернопільщини

Звернення Тернопільської обласної ради
до органів влади, громадських організацій, політичних партій, до колективів навчальних закладів та ЗМІ, віруючих усіх релігійних конфесій, до усіх громадян Тернопільщини з приводу 70-х роковин
"Великого Терору" 1937 - 1938 років
.
Цього року виповнюється 70 років від трагічних подій "Великого Терору" - масових політичних репресій 1937 - 1938 років. Серед людей ці події називають просто - "Тридцять сьомий рік" , і старше покоління розуміє, про що йдеться.
"Тридцять сьомий рік" - це гігантський масштаб сталінських репресій, що охопили всі регіони й усі без винятку верстви суспільства, від вищого керівництва до далеких від політики представників творчої еліти, селян і робітників. Скорботні жнива "тридцять сьомого року" - це більше одного
мільйона семисот тисяч осіб арештованих і вивезених до таборів, це 681 тисячі 692 особи, приговорених без суду і слідства до розстрілу.
Особливо жорстокими репресії 1937 року були в Україні. Після громадянської війни та "червоного терору" 1918 - 1921 років, придушення селянських повстань та насильницької колективізації 20-х, знищення українського села Голодомором 1933 року сталінський режим у 1937-у намагався остаточно позбавити Україну національної еліти, технічної та художньої інтелігенції, будь-кого спроможного на інакомислення та опір.
27 жовтня, 1, 2, 3 і 4 листопада 1937 року в урочищі Сандармох - "обычном месте расстрелов" на півдні Карелії енкаведистами було розстріляно більш ніж тисячу в’язнів так званого "Соловецького етапу", серед яких було чимало "українських буржуазних націоналістів": творець театру "Березіль" Лесь Курбас, поет, професор Микола Зеров, драматург Микола Куліш, колишній міністр освіти УНР Антон Крушельницький, письменники Валер’ян Підмогильний, Павло Филипович, Валер’ян Поліщук, Григорій Епік,Мирослав Ірчан, Марко Вороний, Михайло Козоріс, Олекса Слісаренко, Михайло Яловий, історики академік Матвій Яворський, професор Володимир Чехівський, професор Сергій Грушевський, науковці Степан Рудницький, Микола Павлушков, Василь Волков, Петро
Бовсунівський, Микола Трохименко та багато інших...
Роковини Великого Терору вперше відзначаються в Україні на державному рівні: 21 травня 2007 року Президент В. Ющенко підписав Указ № 431/2007 "Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Великого терору - масових політичних репресій 1937-1938 років".
З метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України у зв’язку з 70-ми роковинами Великого терору - масових політичних репресій 1937-1938 років, на підтримку ініціативи громадськості, на виконання Указу Президента
України від 21.05. 2007 року № 431/2007 Тернопільська обласна рада звертається до органів державної влади та місцевого самоврядування Тернопільщини, до громадських організацій та політичних партій, до віруючих усіх релігійних конфесій, до колективів навчальних закладів та ЗМІ, до усіх громадян Тернопільщини з пропозицією:
1. Провести протягом листопада - грудня 2007 року у навчальних закладах та закладах культури лекції, бесіди, уроки пам’яті, представлення публікацій, інші заходи з метою висвітлення теми масових політичних репресій 1937-1938 років.
2. Забезпечити широке висвітлення в місцевих засобах масової інформації заходів у зв’язку з 70-ми роковинами Великого терору - масових політичних репресій 1937-1938 років, організацію тематичних публікацій, радіо і телепередач.
3. Сприяти виданню книг, публікації документів і матеріалів про масові політичні репресії 1937-1938 років, забезпечення надходження зазначених видань до бібліотек та навчальних закладів.
4. Провести 27 жовтня - 4 листопада 2007 року у 70-ті роковини масових розстрілів у сталінських таборах українців жалобні громадські мітинги, а також панахиди у церквах усіх релігійних конфесій.

 Поділитися