MENU

Подібні статті

Невирішене питання десятиріччяКримінальні провадження за статтею 111 КК України щодо журналістівВиправдальні вирокиСуди «ДНР» виносили смертні вирокиВиправдувальні вироки. Міжнародна конференція (АНОНС)Коментар Харківської правозахисної групи до Сьомої періодичної доповіді України про виконання положень Конвенції ООН проти катувань та нелюдяного або такого, що принижує гідність, поводження чи покарання (2-ге видання, виправлене та доповнене)Як подати клопотання про заміну невідбутої частини покарання на більш м’яке«Нехай краще десять відьом уникнуть покарання, ніж одна безневинна людина буде покарана»Люди з «різних планет». Чи може пастор бути вбивцею?Шлях в один кінецьНовий Процес: кафкіанське покарання за співпрацю з ЄСПЛСьома періодична доповідь України про виконання положень Конвенції ООН проти катувань та нелюдяного або такого, що принижує гідність, поводження чи покаранняРефлексії з приводу коментаря Харківської правозахисної групи (ХПГ) до Сьомої періодичної доповіді України про виконання положень Конвенції ООН проти катувань та нелюдяного або такого, що принижує гідність, поводження чи покаранняЗвернення Української Гельсінської Спілки з прав людини та Харківської правозахисної групи щодо звільнення Володимира ПанасенкаЗасуджений у РФ українець Сергій Литвинов, виявляється, зараз відбуває покарання в харківській колоніїПрезидент підписав закон про кримінальні проступкиЄСПЛ: система довічного покарання в Україні порушує права людиниВолодимира Балуха для подальшого відбування покарання етапують до Тверської області РФЧи побачать свавільно засуджені світло в кінці тунелю?Засуджені, які вимушено відбувають покарання в ОРДЛО, хочуть повернутися в українські в’язниці (ВІДЕО)

Шанс отримати виправдувальний вирок в українських судах становить пів відсотка

30.10.2007 | www.helsinki.org.ua

Щорічно в місцях позбавлення волі помирають 700-800 осіб. Самогубства вчиняють не більше 40. А от кількість виправдувальних вироків, нажаль, залишається мізерною.
Про це на презентації статистичного огляду «Кримінальні покарання в Україні» поінформував керівник правозахисної організації «Донецький Меморіал» Олександр Букалов.
За даними огляду Кримська область була і залишається найбільш кримінальною в Україні. Зі ста тисяч населення тут засуджено 163 особи. Донецька, Запорізька, Миколаївська та Херсонська області теж не відстали - в середньому 120 засуджених. Найменш кримінальною областю є Закарпатська - покарано 23 особи.
Трохи більше половини засуджених від покарання звільняють на особливих умовах. Також великий відсоток позбавлення волі на певний строк. Решта - громадські роботи, штрафи та обмеження волі.
Найбільша кількість правопорушників - віком від двадцяти до тридцяти років. Найменша - понад шістдесят.
Також пан Букалов зауважив, що на сьогодні особа, яка звинувачена системою досудового слідства у вчиненні злочину майже не має шансів довести у суді свою невинуватість. Вірогідність цього становить пів відсотка. На запитання, чому склалася така ситуація, правозахисник відповів, що скоріше за все причина в практиці, що склалася ще з радянських часів. А також через те, що громадянам не вистачає грошей на кваліфікованих адвокатів для належного представлення інтересів в суді. 

 Поділитися