MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

В Одесі вшанували жертв комуністичних репресій

05.11.2007    джерело: www.radiosvoboda.org
3 листопада на Другому християнському цвинтарі Одеси, на місці перезахоронення 174 невинно закатованих у 1937 році, віддали шану тим хто був розстріляний, замучений у сталінських таборах, в’язницях

3 листопада на Другому християнському цвинтарі Одеси, на місці перезахоронення 174 невинно закатованих у 1937 році, зібралися представники влади, мешканці міста. Вони віддали шану тим хто був розстріляний, замучений у сталінських таборах, в’язницях, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Священики Української Автокефальної Православної Церкви Римо-Католицької Церкви та Української Православної Церкви Київського Патріархату відслужили спільний молебень за упокій душ знищених тоталітарним радянським режимом.

Квіти шани до пам’ятного знаку жертвам репресій поклали цього дня заступник Одеського міського голови Тетяна Фідірко, начальник управління внутрішньої політики Одеської міськради Наталія Чайчук, голова комісії міської ради з питань відновлення прав реабілітованих Жанна Зайви, представники товариства «Одеський меморіал», Асоціації жертв політичних репресій.

Нині в Одесі мешкає 78 репресованих. Міська влада прагне надавати їм різноманітну соціальну допомогу.
За розпорядженням мера Одеси Едуарда Гурвіца, у 2007 році кожен колишній репресований одержує щомісячну муніципальну пенсію у розмірі 100 гривень.

Присутніх на акції запевнили, що влада далі буде робити все необхідне для увічнення пам’яті тих репресованих, яких вже немає серед живих.

 Поділитися