MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Вінницький суд вирішує долю російського опозиціонера Михайла Ґанґана

02.01.2008   
Вінницька правозахисна група звернулася до міністра юстиції та міністра внутрішніх справ із вимогою не допустити порушень прав Михайла Ґанґана і надати йому статус біженця.

Керівник Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман в інтерв’ю Радіо Свобода повідомив, що зараз Замостянський райсуд Вінниці розглядає подання Управління МВС щодо утримання Ґанґана під вартою для подальшої екстрадиції до Росії.

«Лише перед самим судовим засіданням адвокату Михайла Ґанґана Людмилі Романюк дозволили поспілкуватися зі своїм підзахисним. Зараз ми очікуємо на початок судового засідання і рішення суду. Якщо воно буде на користь Міністерства внутрішніх справ, то Ґанґана можуть ув’язнити до двох місяців, після чого або в ході цього здійснити його екстрадицію до Росії», - прокоментував ситуацію Дмитро Гройсман.

Вінницька правозахисна група звернулася до міністра юстиції та міністра внутрішніх справ із вимогою не допустити порушень прав Михайла Ґанґана і надати йому статус біженця.

Українські міліціонери спільно з російськими спецслужбами затримали його два дні тому на залізничному вокзалі у Вінниці.

Михайло Ґанґан є одним із організаторів руху «Маршів незгодних», членом Націонал-більшовицької партії, яка заборонена в Росії.

2006 року під час «Справи 39-ти» його засудили до трьох років позбавлення волі умовно за участь в акції протесту в Приймальні Президента Владіміра Путіна. А за участь у «Марші незгодних», який відбувся в Самарі навесні минулого року, його заочно засудили до трьох років позбавлення волі нібито за  порушення правил відбування умовної кари.

www.korespondent.net за матерiалами Радіо Свобода

Заява Винницької правозахисної групи  02 січня 2008 року 

31 грудня 2007 року співробітниками УБОЗ МВС України у Вінницькій області на зал.вокзалі ст.Вінниця в ході спільної операції із російськими спецслужбами було затримано відомого російського опозиційного політичного активіста, одного з організаторів руху «Маршів Незгодних» («Маршей несогласных»), члена забороненої в Росії Націонал-більшовицької партії (НБП) Михайла Гангана (рос. «Михаил Ганган»). Двадцятиоднорічний Михайло Ганган є дуже відомою фігурою російського руху політичного ненасильницького спротиву режиму влади, очолюваної Володимиром Путіним. За організацію і активну учать в акціях громадянської непокори його неодноразово було піддано репресіям у вигляді притягнення до відповідальності по сфабрикованих справах про адміністративні правопорушення, а в 2006 році М.Гангана в ході відомої в Росії «справи тридцяти дев‘яти» було засуджено до трьох років позбавлення волі умовно за участь в акції протесту в Приймальні Президента РФ. Нещодавно (24.12.2007р.) Європейським судом з прав людини було визнано, що по відношенню до іншого засудженого по цій справі  Володимира Лінда Росією було порушено цілу низку прав, передбачених Європейською Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод,  саме свободу від катувань, право на особисту недоторканість та повагу до приватного життя особи.

   За участі в «марші незгодних», який відбувся в Самарі 18 травня 2007 року проти М.Гангана було сфабриковано обвинувачення за нібито порушення правил відбування умовного покарання і після його втечі в Україну заочно засуджено до трьох років позбавлення волі.

  10 грудня 2007 року Михайло Ганган звернувся із заявою про надання йому допомоги в процедурі набуття статусу біженця до Регіонального представництва Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) і після проведення із ним відповідного інтерв‘ю УВКБ визнало М.Гангана особою, яка потребує міжнародного захисту. Пан Ганган написав заву про надання йому статусу біженця, яку через своїх представників з Вінницької правозахисної групи планував подати до Сектору Міграційної служби у Вінницькій області відразу після завершення новорічних свят.

  Сьогодні Михайло Ганган утримується в ізоляторі тимчасового тримання ВМВ УМВС України у Вінницькій області (м.Вінниця, вул.Пирогова, 4Б), станом на кінець дня 1 січня 2008 року його не мав можливості відвідати адвокат та представники Громадської Ради з дотримання прав людини в діяльності органів внутрішніх справ. Оскільки за неофіційною інформацією, отриманою з міліцейських кіл, ідентифікацію особи М.Гангана завершено, дактилокарта на нього з МВС РФ вже надійшла, а рішення про його екстрадицію схвалене Генеральною прокуратурою України, тому Вінницька правозахисна група має обґрунтовані побоювання вважати, що правоохоронні органи України планують невідкладну екстрадицію М.Гангана без санкції суду протягом 72 годин з моменту його затримання. Залишається 24 години, протягом яких МВС України зобов‘язане надати доступ адвокатові М.Гангана Людмилі Романюк для побачення із своїм клієнтом, забезпечити відібрання у М.Гангана заяви про надання йому статусу біженця в Україні і передачу цієї заяви до органів міграційної служби України, передати справу до суду для вирішення питання щодо доцільності перебування М.Гангана під вартою на період розгляду його клопотання про надання йому статусу біженця в Україні.

  Екстрадиція Михайла Гангана до Російської Федерації без надання йому доступу до процедури набуття статусу біженця в Україні, означатиме грубе порушення зобов‘язань України щодо захисту біженців та попередження катувань та інших видів жорстокого та принижуючого людську гідність поводження.

  Ми нагадуємо, що менш ніж два роки тому – в лютому 2006 року Україна всупереч своїм міжнародним зобов‘язанням з грубим порушенням прав людини передала Республіці Узбекистан 11 шукачів притулку з цієї країни, які згодом були несправедливо засуджені та піддані катуванням в країні свого походження. Попри визнання міністерством юстиції України грубих порушень прав людини, які мали місце під час видачі узбецьких біженців, жодну посадову особу СБУ та Держкомнацрелігій України, що долучилася до цих ганебних дій, не було притягнуто до відповідальності.

  Сьогодні ситуація може повторитися, «на кону» свобода, а можливо і життя біженця з Росії Михайла Гангана. В разі екстрадиції Михайла Гангана вся відповідальність за це порушення прав людини лежатиме на МВС України, очолюваному Юрієм Луценко та українському уряді, очолюваному Юлією Тимошенко.

  Ми закликаємо Регіональне представництво УВКБ ООН в Україні та Посольство Республіки Словенія в Україні (як країни, що наразі головує в ЄС) негайно виступити із дипломатичним демаршем до Українського Уряду із вимогою забезпечити доступ співробітників УВКБ ООН до М.Гангана, ми просимо Уповноваженого ВР України з прав людини Н.І.Карпачову негайно втрутитися в ситуацію і забезпечити можливість доступу Михайла Гангана до процедури набуття статусу біженця в Україні. Ми звертаємося безпосередньо до Міністра юстиції України Миколи Оніщука та Міністра внутрішніх справ України Юрія Луценко із вимогою не допустити порушень прав людини щодо Михайла Гангана, забезпечити надання йому доступу до процедури набуття статусу біженця в Україні.  

 

Додаткова інформація для ЗМІ:8-0672-846450,8-0632-208055

Деякі посилання по справі Михайла Гангана:

http://yarsk.ru/press/?i=100004538

http://jeans-by.com/2007/05/19/marsh_nesoglasnykh_v_samare.html

http://arsvest.ru/archive/issue740/politica/view11412.html

http://zaprava.ru/content/view/1205/1/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Поділитися