MENU

Подібні статті

Польза от головной болиСуд звільнив Михайла Гангана з-під варти.Міністр внутрішніх справ контроює, як утримують ГанганаЛидеры Другой России просят Ющенко вступиться за ГанганаМВС України поки не видасть Росії опозиціонера ГанганаМихаил Ганган остаётся под стражейВінницький суд вирішує долю російського опозиціонера Михайла ҐанґанаГанган отримав статус біженця в УкраїніУкраїна надала політичний притулок засудженій в Росії нацболці20-річна росіянка, наречена убитого нацбола, попросила притулку в УкраїніУкраїна надала політичний притулок російській нацболціГанган отримав статус біженця в УкраїніЖодних підстав для повторного арешту Гангана немаєСуд звільнив Михайла Гангана з-під варти.Міністр внутрішніх справ контроює, як утримують ГанганаЛидеры Другой России просят Ющенко вступиться за ГанганаМВС України поки не видасть Росії опозиціонера ГанганаМихаил Ганган остаётся под стражей

Жодних підстав для повторного арешту Гангана немає

24.01.2008 | www.pravda.com.ua

Замостянський райсуд Вінниці відмовив у повторному арешті російського дисидента Михайла Гангана з метою подальшої його екстрадиції.

Відповідне рішення суд прийняв у середу, розглянувши подання Управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України у Вінницькій області про дачу згоди на тимчасовий арешт Гангана, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Суд узяв до уваги, що затримання росіянина на початку січня 2008 року проходило із порушенням установленої процедури.

А в самому арешті не було необхідності, оскільки навіть російський суд, що засудив Гангана в 2004 році, характеризував його з позитивного боку.

Адвокат Гангана Людмила Романюк повідомила під час судового засідання, що її клієнт подав до Європейського суду з прав людини заяву з проханням визнати його політичним біженцем.

"Є підстави сподіватися на позитивне рішення суду. Адже по двох аналогічних справах про колишніх однопартійців Гангана, що брали участь у "Марші незгодних" у Самарі в травні 2007 року під час проведення саміту Росія-ЄС, він уже прийняв такі рішення", - сказала вона.

Сторона обвинувачення в українському суді так само визнає, що Ганган не є небезпечним для українського суспільства, тому що не бере участь у політичному житті країни і не був викритий у здійсненні карних злочинів.

Під час суду представник УБОЗ заявив, що затримання російського громадянина проводилося лише з тієї причини, що він знаходиться в міжнародному розшуку.

При цьому можливість прямих контактів між правоохоронними органами Вінниці і Самари виключалася.

Ганган стверджує, що у випадку його екстрадиції в Росію його очікує не тільки три роки в’язниці, але і фізичне насильство.

Адже один з його "поплічників" - Юрій Червочкін - був побитий до смерті невідомими людьми. А погрози фізичної розправи надходили і на його адресу.

За таких обставин, за словами адвоката, українські юристи повинні дотримуватися Європейської конвенції "Про видачу правопорушників" від 1957 року, що забороняє арешт негромадян країни перебування з метою їх екстрадиції на батьківщину з політичних мотивів.

А фактично суд Вінниці визнав Гангана дисидентом і прийняв відповідне рішення.

Як відомо, 11 січня Апеляційний суд Вінницької області розглянув апеляційну скаргу на постанову Замостянського райсуду Вінниці про дачу згоди на тимчасовий арешт Гангана, скасував це рішення і звільнив Гангана з-під арешту.

 Поділитися