MENU

Звільнення рабів у Запорізькій області

25.09.2008

Оперативники управління по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУМВС України в Запорізькій області успішно завершили роботу по справі, результатом якої стало звільнення справжніх рабів, яких нещадно експлуатували на одній з приватних тваринницьких ферм, розташованій на території Запорізького району.

Після ретельної підготовки працівники управління разом з бійцями спецпідрозділу «Беркут» вночі провели на фермі бойову операцію і звільнили більше десятка чоловіків, яких силоміць утримували в одному з приміщень ферми в абсолютно неприйнятних умовах. Всі вони виявилися особами без певного місця мешкання. Звільнені розповіли міліціонерам, що провели на фермі по кілька місяців, працюючи по 17 – 19 годин на добу.

Наразі вже встановлено, що зловмисники полювали на майбутніх рабів на вантажівці на вулицях обласного центру та шляхах неподалік Запоріжжя. Побачивши підходящих «кандидатів», пропонували бомжам нібито виконати будівельні роботи за оплату, саджали в авто і відвозили на ферму. А потім «виховували» побиттям, зачиняли і пояснювали, що зранку до ночі на них чекає робота коло свиней та корів. За найменшу провину на рабів чекало покарання не тільки у вигляді стусанів, а й відсидки у холодній кількаметровій ямі, яку завалювали зверху мішками, аби покарані не втекли.

Працівники міліції не тільки звільнили бідолах, а й затримали шістьох підозрюваних у злочинній діяльності – 44-річного розпорядника ферми та його найближчих помічників, а також 45-річного раніше неодноразово засудженого чоловіка, який виконував функції наглядача за рабами. Стосовно затриманих вже порушена кримінальна справа за ст.. 149 КК України ( торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини). Ведеться досудове слідство, під час якого встановлюються всі обставини та подробиці злочинної діяльності, а також точна кількість людей, які потерпіли від дій злочинців. Адже, за попередніми даними, через рабську працю на «підприємстві» приблизно за півроку пройшло понад 100 чоловік.

Наш інформант

 Поділитися