MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

В парламент Білорусі опозиціонери не потрапили

29.09.2008    джерело: www.bbc.co.uk
"Хартія 97" повідомляє, що "у 15 округах вибори були безальтернативними…. Кількість округів без демократичних кандидатів - 40. У Мінську в 9 з 20 виборчих округів, тобто в половині, не було демократичних кандидатів",

Білоруси проголосували на парламентських виборах, які власті називають "найвільнішими" в історії Білорусі.  Президент Лукашенка висловив сподівання, що вони призведуть до кращих відносин з Заходом. Проте, в парламент Білорусі опозиціонери знову не потрапили.

Білоруси вчора обирали Палату представників Національних зборів – нижню палату парламенту. За відомим з часів СРСР мажоритарним принципом білоруси голосували за кандидатів у депутати у 110 округах.

Явка на цих виборах склала 75,3 відсотка. Парламент сформовано. Чи можна від нього чекати якихось змін в політичному житті Білорусі? Про це Олег Рац запитав нашого мінського кореспондента Валерія Боянівського.

Бі-Бі-Сі: Валерію, мабуть найцікавіше питання, чи потрапив хтось з опозиції до складу нового парламенту Білорусі?

Валерій Боянівський: Сьогодні вночі голова Центрвиборчкому Білорусі Лідзія Ярмошина оголосила попередні підсумки голосування в 99 мажоритарних округах із 110. В них перемогли лише провладні кандидати, яки набрали більше ніж 50 відсотків голосів громадян. Переважно це директори підприємств, шкіл, командири військових частин, - тобто представники середньої ланки номенклатури. Жодного опозиціонера серед переможців немає. Сьогодні буде інформація з останніх 11 округів. Але ще вчора увечері офіційне телебачення Білорусі казало про повну поразку опозиції на цих виборах. Президент Лукашенка раніше казав, що хоче, щоб парламент був конструктивним, щоб він мав жіноче обличчя, щоб в ньому залишилася третина депутатів зі старого складу парламенту. Так в принципі і сталося.

Бі-Бі-Сі: Чи можна чекати, що хтось з опозиції потрапить у верхню палату парламенту – Раду Республіки?

Валерій Боянівський: Раду Республіки - буде обрано пізніше, і не громадянами, а на зібраннях депутатів місцевих рад або призначено президентом Лукашенком. Кандидати на сенаторів вже відомі, і, звичайно, що серед них теж немає жодного опозиціонера. Таким чином як не було опозиції у попередньому складі парламенту, так не буде і тепер. Та й треба визнати, що парламент в Білорусі немає реальних владних повноважень.

Бі-Бі-Сі: Білоруська опозиція брала участь у цих виборах. Що вона каже про свою поразку?

Валерій Боянівський: Представники опозиції заявляють, що не визнають ці вибори легітимними, що вибори були нечесні, недемократичні. Вчора в Мінську пройшла несанкціонована акція протесту, в який взяло участь близько 2 тисяч опозиціонерів. Але до їх голосу прислухалися хіба що міжнародні спостерігачі від ОБСЄ. Президент Лукашенка вчора заявив, що невдовзі, через кілька місяців чи років, опозиції в Білорусі не буде... Мабуть, єдина інтрига, пов’язана з цими виборами, яка залишається сьогодні, це питання, яка буде резолюція спостерігачів, яка буде реакція Заходу на ці вибори. Президент Лукашенка дуже хоче, щоб Захід визнав ці вибори. Висновки міжнародних спостерігачів від ОБСЄ та СНД очікується сьогодні після обіду.

 Поділитися