MENU

Подібні статті

Короткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у другій половині 2020 рокуКороткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у першій половині 2020 рокуЗвернення політв’язнів до керівництва держави у зв’язку з протидією поширенню COVID-19 у пенітенціарних установахВідкрите звернення до Президента України, Голови Верховної Ради та Народних депутатів України щодо необхідності розгляду законопроекту про амністію (оновлене)Аналіз виконання рекомендацій щодо пенітенціарної системи, наданих Україні Європейським комітетом з запобігання катуванням з 1998 рокуПро заходи, що здійснюються для запобігання COVID-19 в установі, де перебуваєте ви або близька вам людина (ОПИТУВАЛЬНИК)Короткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у другій половині 2019 рокуРішення ЄСПЛ у справі Сукачов проти України‘Не можу погодитися’: Зеленський ветував закон про хімічну кастрацію педофілівЗвернення правозахисників до Президента України щодо застосування вето відносно законопроекту 6449, прийнятого ВРУ 11 липняЗвіт за результатами моніторингового візиту до Солонянської ВК № 21Конвеєр знущань: непокаране зло обростає злочинами (ОНОВЛЕНО)Безпека в Україні жертв переслідувань авторитарними режимами країн колишнього СРСРКороткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у першій половині 2018 рокуЗвіт за результатами моніторингового візиту до Кременчуцької виховної колоніїЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України Бюлетень № 174 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 02.05.2018 – 04.05.2018Короткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у 2017 роціЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України Бюлетень № 150 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 06.11.2017 – 10.11.2017Короткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у першій половині 2017 рокуЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України Бюлетень № 125 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 15.05.2017 – 19.05.2017

Батьків суворіше каратимуть за злочини проти дітей

25.10.2008 | www.bbc.co.uk

До Кримінального кодексу внесено зміни щодо посилення відповідальності за злочини проти сім’ї та дітей. Хоча, очевидно, позбавлення дітей належної батьківської уваги формально злочином назвати не можна і за це не каратимуть.  Однак, як стверджують психологи та керівники дитячих виправних закладів, найчастіше саме через це неповнолітні потрапляють за грати.

Загалом зараз за гратами перебуває менше молодих правопорушників, ніж ще 5 років тому. Перший заступник голови департаменту виконання покарань Микола Ільтяй каже, що це частково спричинено пом’якшенням законодавства стосовно неповнолітніх – тепер до них частіше застосовують інші заходи, ніж ув’язнення. Іншим фактором вважають загальне покращення рівня життя в країні.

Хоча, на тлі зменшення кількості злочинів зросла їх жорстокість.  “До нас приходять діти, з якими суспільство вже не впоралося. Ними займається кримінально-виконавча система. Наші спеціалізовані установи. Всього їх 10 – 9 для хлопчиків і 1 для дівчаток,” - заявив Микола Ільтяй.

З-поміж майже двох тисяч неповнолітніх в’язнів – 116 дівчат. Більше ніж кожен десятий відбуває покарання за умисне вбивство, або нанесення тяжких тілесних ушкоджень. Основну масу засудили за крадіжки, розбій чи пограбування. Переважно молодим злочинцям 14-17 років.

Працівники колоній кажуть, що це не простий контингент. Як приклад, розповідають історію підлітка, який наніс три десятки ножових поранень своїй матері...

Але, заступник начальника мелітопольської колонії для дівчаток Олена Христофорова у своїх підопічних бачить передусім дітей. “Коли вони потрапляють до нас у колонії, вони такі, знаєте, як їжачок: колючі, замкнені. І всі оті умови, створені в установі, насамперед дуже теплі, вони дуже схожі на домашні,” - каже вона.

Половина позбавлених волі підлітків виховувалися в неповних сім’ях, як правило, з маленькими статками, значна частина – сироти, чи позбавлені батьківського піклування.

Фахівці кажуть, що їх асоціальна поведінка має коріння саме в сім’ї. Не знайшовши розуміння та уваги там, вони здобувають прихисток на вулиці, часто потрапляючи під згубний вплив старших.  Експерти також стверджують, що провина цих дітей лежить в першу чергу на дорослих.  За словами дитячих психологів, в Україні досі не діє жодна програма для підлітків з розладами поведінки, яка дозволяла б допомогти їм до того, як вони скоять злочин. Начальник самбірської колонії Юрій Капустенський каже: "Я завжди батькам говорю: поганих дітей нема. Погані ми – батьки, які допустили, що дитина потрапила сюди.”

Чи можливо перевиховати таких дітей?

Люди, які працюють з ними щодня, кажуть, що думка про їх подальшу соціальну непридатність – це стереотип. Микола Ільтяй розповідає, що вони мають лише один із сотні засуджених потім скоює злочин і знову потрапляє до тюрми. Натомість, 18 підлітків вступили до вузів після відбування покарання.

 Поділитися