MENU

Подібні статті

Європа закликає Україну створити держустанову, яка захищатиме права дітейПравозахисники за створення посади уповноваженого з прав дитиниУкраїна потребує нових законів щодо сурогатного материнства – Людмила Денісова (ВІДЕО)1 вбитий та 15 поранених цивільних на Донбасі у березні, – Моніторингова Місія ООНШлях в один кінецьЄвген Захаров: Катування – це практика «руского міра», що тягне нас назадПро цензуру (з приводу перевірки на відповідність Конституції України окремих положень законів України «Про кінематографію» та «Про телебачення і радіомовлення»)Короткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту ХПГ у другій половині 2018 рокуКрим останнім часом (20.06.–05.07.2018)Короткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у 2017 роціКороткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у першій половині 2017 рокуКороткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у 2016 р.В країні відсутня процедура виправлення судових помилокКороткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічних справ ХПГ в першій половині 2016 р.XIX. Права в’язнівXVI. Права дитиниXIV. Дотримання права на здоров’я представників вразливих групУ омбудсмена вимагають вивезти ув’язнених з прикордонної зони АТОСтратегія розвитку органів внутрішніх справДітей з Луганського дитячого будинку вдалося евакуювати до Харківщини

Хто виступає проти впровадження інституту Уповноваженого ВРУ з прав дитини?

10.12.2008 | www.helsinki.org.ua

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму рекомендує парламенту відхилити законопроект "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав дитини".

Законопроектом (реєстр. №2580), внесеним народним депутатом О.Фельдманом, пропонується запровадити інститут Уповноваженого Верховної Ради України з прав дитини, визначити його статус, порядок та організаційно-правові умови діяльності. Члени Комітету підтримують посилення контролю щодо дотримання прав дітей. Однак, на думку народних депутатів, Конституція України не передбачає можливості запровадження іншого, крім Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, інституту парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина, зокрема прав дитини.

Зверталася увага на те, що питання "організації парламентського контролю за додержанням прав людини у цій частині належить до сфери внутрішньої компетенції Уповноваженого та може вирішуватися через інститут його представників". Тому члени Комітету вважають, що законопроект може вноситися лише як проект закону про внесення змін до Конституції України.

 Поділитися