MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Через кризу заробітчани повертатимуться на батьківщину

17.12.2008    джерело: www2.dw-world.de

Експерти прогнозують, що з-за кордону повернеться близько 200 тисяч українських мігрантів. За даними Держкомстату України, нині на заробітках перебуває понад 1,5 млн. українців. Чи вистачить для всіх роботи?

За кордоном нині працює близько п’яти відсотків працездатного населення України. Половина цих людей трудиться в Росії та стільки ж – у країнах Євросоюзу, свідчать дані Держкомстату. Основною причиною виїзду за кордон люди називають низький рівень оплати праці. Утім, і в Європі через кризу заробляти стало дедалі важче.

Директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський прогнозує, що з нового року до України масово повертатимуться українські будівельники та сезонні працівники. Щоправда, на думку експерта, влаштуватися в Україні цим людям буде вкрай важко. «Певні вакансії, які ще зашилися, але є низькооплачуваними, можуть заповнити мігранти. Очевидно, ці люди мають певні заощадження. Це дасть їм якийсь час жити на зароблені за кордоном гроші», - каже Бураковський.

Разом з тим, Євросоюз усвідомлює можливість повернення великої кількості мігрантів додому, тому єврочиновники вже готують заходи допомоги трудовим мігрантам. Розповідає представник генерального директорату з питань трудової міграції Єврокомісії Дієдерік Паалман: «За кілька місяців ми подамо до Брюсселя три законопроекти, які захищатимуть права мігрантів. Це закон про внутрішню міграцію, сезонних мігрантів та законодавчі пропозиції для тих, хто проходить тут практику. Цей пакет документів має зробити привабливим роботу в країнах ЄС». Паалман радить скористатися цими ініціативами й українцям.

Лілія Гришко

 Поділитися