MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

До Києва привезли тіла загиблих захисників «Азовсталі»Рішення Дарницького районного суду м. КиєваЯк забезпечуються права бездомних людей у районах КиєваУ п’яти районах Києва за останні півтора роки безкоштовно надали житло 221 особіЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України Бюлетень № 179 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 04.06.2018 – 08.06.2018Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України Бюлетень № 153 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 27.11.2017 – 01.12.2017Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України Бюлетень № 118 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 27.03.2017 – 31.03.2017Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України Бюлетень № 105 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 19.12.2016 – 23.12.2016Асоціація підприємців Деснянського району Києва стала на захист підприємцівПодіумна дискусія „Просвітник із Києва. Лев Копелев: Україна, Росія, Німеччина“Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України Бюлетень № 25 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 01.06.2015 – 05.06.2015Як подолати корупцію в Україні?Рішення про заборону мітингів у центрі Києва є незаконнимКоментар до Постанови Апеляційного суду м. Києва від 13 січня 2010 року"Китайський шпигун" закликає українських вчених об’єднуватись. Невігластво і безкарність загрожують нам новим 37-м рокомЛікарі Харкова та Києва скаржаться на терор з боку керівництваBad Santa. Чому я не тішуся новорічним поновленням права на протест в окремому кварталі КиєваДень народження Гітлера: ультраправі побили журналіста в центрі КиєваДарницький райсуд Києва ухвалив знести храм УАПЦ-кКоментар до постанови Печерського районного суду м. Києва від 05.08.2011 року про зміну запобіжного заходу підсудній Тимошенко Ю.В.

Ідея приватизації шкіл Києва порушує рекордну кількість законів

11.02.2009    джерело: www.kyiv.osp-ua.info

Фактично КГГА претендує на встановлення особистого рекорду по порушенню законодавства: ідея суперечить Конституції, трьом Законам України і рішенню Конституційного суду.

Нагадаємо, що у ході зустрічі із представниками навчальних закладів, що днями проходила в КГГА, мер Києва Леонід Черновецький заявив, що має намір приватизувати всі навчальні заклади, розташовані на території міста.

Спеціалісти незалежного центру правових ініціатив «Правова держава» вважають, що висловлена київським міським головою ідея приватизації всіх навчальних закладів столиці не узгоджується з цілою низкою правових норм України.

У законодавстві немає виписаного порядку приватизації освітніх закладів. Для цього доведеться діяти через передбачені всіма законами про освіту ліквідацію та реорганізацію, до яких, однак, установлено певні вимоги. Наприклад другий абзац частини шостої статті 16 Закону України «Про дошкільну освіту» передбачає:

«Реорганізація або ліквідація діючих комунальних дошкільних навчальних закладів… допускається лише за згодою територіальної громади (загальних зборів) села, селища, міста або на підставі результатів місцевого референдуму».

Норма відтворена в пункті 30 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Тобто за законом не можна ані ліквідувати, ані реорганізувати наявні дитсадочки без згоди територіальної громади, вираженої в рішенні не місцевої ради чи її виконавчого органу, але загальних зборів або місцевого референдуму.

Частина третя статті 27 Закону України «Про вищу освіту» передбачає:

«Мережа вищих навчальних закладів державної і комунальної форм власності визначається Кабінетом Міністрів України відповідно до соціально-економічних та культурно-освітніх потреб у них».

Тобто до наявну мережу комунальних вишів не можна змінювати, зокрема через приватизацію, без відповідного рішення Кабінету Міністрів.

У своїй цілісності ідея мера також суперечить важливим загальним правовим нормам, насамперед статті 53 Конституції України, особливо її частини другої:

 «Кожен має право на освіту.

Повна загальна середня освіта є обов’язковою.

Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам.

Громадяни мають право безоплатно здобути вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі.

Відсутність державних і комунальних навчальних закладів унеможливить виконання вимоги обов’язкової загальної середньої освіти. Так у пункті 6 мотивувальної частини Рішення в справі про доступність і безоплатність освіти Конституційний Суд України констатував:

«У контексті положень статті 53 Конституції України, які передбачають обов’язковість повної загальної середньої освіти (частина друга), забезпечення доступності і безоплатності повної загальної середньої освіти покладає на державу обов’язок створити умови для безоплатного здобуття такої освіти в державних і комунальних навчальних закладах (частина третя).

Виходячи з того, що безоплатність і доступність повної загальної середньої освіти в державних і комунальних навчальних закладах пов’язані з її обов’язковістю, держава повинна фінансувати у повному обсязі процес навчання учнів в межах Державного стандарту загальної середньої освіти».

Отже, приватизація всіх або більшої частини київських шкіл була б очевидно неконституційною. Приватизація всіх вузів зробить абсолютно неможливим одержати безоплатну освіту навіть на конкурсній основі в колишніх комунальних вузах, що теж не зовсім узгоджується з Конституцією.

«ПРАВОВА ДЕРЖАВА»

Незалежний український центр
правових ініціатив і експертиз

 01601, м. Київ, вул. Червоноармійська, буд. 23-Б

тел. / факс +380 44 287 71 08

WWW.UKR-PRAVO.COM.UA

 Поділитися