MENU

Подібні статті

Рішення Комітету міністрів Ради Європи щодо доступу до охорони здоров’я та умов тримання у в’язницях в Україні: необхідні невідкладні дії (ПРЕСРЕЛІЗ ХПГ та EPLN)Білорусь: Головні події 14 серпняПро готовність кримінально-виконавчої системи України до протидії поширенню COVID-19Сьогодні річниця трагедії МН17Не віримо офіційній статистиці: 25 політв’язнів вимагають прийняти закон про амністію для протидії Covid-19Тести для всіх і прирівнювання медиків до військових: Рада прийняла зміни до законів щодо протидії Covid-19 та виплат постраждалим медикамЧи готова кримінально-виконавча система України до протидії коронавірусу?Деякі кримські подіїДеякі кримські подіїПрезидент призначив стипендії дітям двох загиблих журналістів«Дії співробітників ВК-25 відповідали вимогам законодавства...» – особливості листування з ДКВСКрим: Знову слідчі дії у кримськотатарських господах (ОНОВЛЕНО)Результати громадського моніторингу ситуації з протидії торгівлі людьми на ХарківщиніПро вбивство жителя Авдіївки Володимира ЄрьомінаНезаконні дії НАБУ можуть тягнути за собою обвинувачення України у тиску на Європейський суд з прав людиниРФ: У Пермському Меморіялі – слідчі діїНа Харківщині здійснюється громадський моніторинг ситуації з протидії торгівлі людьми2550 гривень: Рада збільшила штраф для водіїв за відмову в пільговому перевезенніКрим: «Дії силовиків спрямовані на залякування», – каже адвокатка (ОНОВЛЕНО)Порошенко призначив стипендії Сенцову, Балуху, Сущенку, Семені, Чийгозу та Умерову

Рада вирішить, чи можна українцям вільно купувати пістолети

Верховна Рада зареєструвала законопроект, що пропонує дати дозвіл громадянам, що досягли 21 року, на придбання, зберігання і використання зброї травматичної дії.
Як пише видання, у парламенті зареєстровано законопроект Про обіг зброї невійськового призначення, який передбачає, зокрема, розширення кількості громадян, які мають право на придбання, зберігання і використання зброї для самооборони.
Зокрема, пістолети та револьвери для відстрілу еластичних куль несмертельної дії, згідно із документом, можуть стати доступними для кожного громадянина, який досяг 21 року.
Газета пише, що зараз пістолети для відстрілу куль травматичної дії доступні вузькій категорії осіб, до якої відносяться держслужбовці, журналісти та народні депутати, члени добровільних народних дружин, співробітники правоохоронних органів, судів і члени їх сімей.
Для отримання дозволу на придбання зброї, згідно із проектом закону, претендент повинен подати в органи внутрішніх справ за місцем проживання медичну довідку про те, що стан здоров’я дозволяє йому володіти зброєю, а також документи, що підтверджують його особу і факт оплати послуг щодо видачі даного дозволу. Громадяни, які купують зброю вперше, зобов’язані надати довідку про те, що вивчили матеріальну частину зброї, а також правила поводження з нею.
"Порядок організації навчання покладається на Міністерство внутрішніх справ", - йдеться в законопроекті, авторами якого є чотири народних депутати: Володимир Мойсик (НУ-НС), Василь Грицак (Партія регіонів), Юрій Прокопчук та Борис Пудів (обидва БЮТ).

Як повідомив Ъ-Україна Грицак, у авторів документа не виникло розбіжностей у думках щодо необхідності надання права на придбання зброї травматичної дії всім громадянам. "Це зміцнить дію конституційного права людей на захист здоров’я і власності", - заявив він.

Видання пише, що в МВС не заперечують проти даної депутатської ініціативи. Як повідомив Ъ-Україна начальник Головного слідчого управління МВС Петро Коляда, у нинішній обстановці міліція готова погодитися із наданням травматичної зброї всім громадянам.

Раніше міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявив, що МВС прийняло рішення дозволити всім українцям вільно купувати пістолети травматичної дії.

 Поділитися