MENU

Подібні статті

Процес «Україна проти дітей»: На чийому боці Суд?1 квітня – головне за деньНовий Інтернет-ресурс Харківської правозахисної групиБілорусь: Спроба суботнього протесту припинена силовикамиДень Волі у Білорусі: затримання, обшуки, арештиВ ООН розслідуватимуть події у БілорусіУ Криму незаконно утримують 109, на Донбасі – 267 українських громадян – ДенісоваОфіс Омбудсмана: У психоневрологичному пансіонаті порушують права підопічнихДоступ до інформації: правова перемога в Європейському суді з прав людиниКрим: Журналіста обвинувачують у зборі інформації для українських спецслужбЖертви мін на Донбасі, депортації з Криму, напади на журналістівБілорусь: Слідчий комітет порушив справу проти ПЦ «Весна»Побили, бо був без паспорту – правоохоронців підозрюють у насильствіСьогодні – День нульової дискримінаціїБілорусь: Правозахисники заявили про нечувані знущання влади з жінокУ Білорусі почалася нова атака на журналістів і правозахисниківТвіттер верифікував профіль «представництва МЗС Росії» у КримуВ Одесі побили безпритульних Крим: Найбільш жорстокі тортури щодо ув’язнених застосовують співробітники ФСБДень пам’яті жертв Голокосту: Заява Високого представника ЄС/Віце-президента Жозепа Борреля

Активісти виступають за право дітей напряму звертатися до ООН по допомогу

16.03.2009 | www.dw-world.de

Громадські організації сподіваються, що Україна візьме участь у розробці спеціального протоколу ООН про звернення дітей до Комітету ООН. Відповідний заклик уже скерувати до українського МЗС.

В українських судах важко забезпечити реалізацію прав дитини, стверджують громадські активісти. Тому вони нині виступили з ініціативою, яка б дозволила дітям напряму або через представника звертатися до Комітету ООН з прав дитини в разі порушення їхніх прав. «Якщо в Україні були порушені права дитини, і вона не змогла їх захистити ані в суді, ані в інших інстанціях, вона зможе звернутись до незалежного органу – до Комітету ООН – для того, щоб відновити свої права», - розповіла «Німецькій хвилі» координатор програм з захисту прав дитини «Жіночого консорціуму України» Оксана Москаленко.

З цією метою нині розробляється спеціальний третій Факультативний протокол до Конвенції ООН про права дитини, який стосується звернень дітей. За словами Москаленко, «Жіночий консорціум» відправив до МЗС звернення, підписане багатьма фахівцями, щоб Україна, як багато інших країн, долучилася до розробки цього міжнародного документу.

 Поділитися