MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Потрібна перевірка можливих порушень та підкупу виборцівКС визнав неконституційним рішення ВР про скасування виборів у ТернополіКВУ вважає, що політики гальмують проведення виборчої реформи в УкраїніПредставники ПАРЄ застерігають від одночасних виборів в УкраїніСоборність України: через спротив, піт і кров…Свобода для «Свободи»Позачергові вибори народних депутатів: голосування пройшло нормально15. ПРАВО ГРОМАДЯН НА ВІЛЬНІ ВИБОРИ ТА УЧАСТЬ У РЕФЕРЕНДУМАХ14. ВРАЗЛИВІ ГРУПИ ЯК ОБ’ЄКТ ДИСКРИМІНАЦІЇ, РАСИЗМУ, КСЕНОФОБІЇ ТА ЗЛОЧИНІВ НА ҐРУНТІ НЕНАВИСТІ7. СВОБОДА ДУМКИ, СОВІСТІ ТА РЕЛІГІЇ3. ДІЯЛЬНІСТЬ УПОВНОВАЖЕНОГО ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПРАВ ЛЮДИНИНесвобода словаБіженці: українські міфи та реальністьСистематичні порушення закону про вибори. 40 днів до голосуванняПроект Конституції України (2012) із постатейними коментарямиПрава людини в Україні 2009–2010. XXIII. Права жінок та ґендерна рівністьПрава людини в Україні 2009–2010. XIII. Право громадян на вільні вибори та участь у референдумахЗаява передвиборчих делегацій НДІ та МФВС (ІРЕ5) щодо місцевих виборівЯк ДАІ не забезпечує безпеки на дорогахПроект Конституції України – 2010 (із постатейними коментарями)

КВУ не зафіксував значних порушень під час позачергових місцевих виборів

18.03.2009    джерело: www.cvu.org.ua
Комітет виборців України вважає, що останнім часом політичні сили починають уникати прямих виборів і нагадує, що незаконне подовження повноважень та відміна прямих виборів є порушенням міжнародних стандартів та угод

·  15 березня 2009 року відбулися позачергові вибори у 85 адміністративних одиницях 23 регіонів. На цих виборах найбільшу кількість кандидатів висунули Єдиний Центр, БЮТ та Партія регіонів. Комітет виборців України проводив загальний моніторинг ситуації. Особливу увагу спостерігачі КВУ приділили виборам Тернопільської обласної ради та міського голови Роздільної (Одеська область). В день голосування в Тернопільській області працювали 5 мобільних груп КВУ.

·  За підсумками спостереження КВУ констатує, що загалом вибори відбулися без значних порушень, які могли б вплинути на результати.

·  У виборах депутатів Тернопільської обласної ради взяло участь 52% виборців. КВУ вважає, що це досить висока явка, оскільки у позачергових місцевих виборах зазвичай бере участь не більше 30-40% виборців. Попередні результати виборів у Тернопільській області наступні:

ВО «Свобода» - 35%

«Єдиний центр»14%

Партія регіонів 10%

БЮТ 8%

Українська народна партія 8%

Народний Союз Наша Україна 5%

Блок Литвина 4%

·  Проведенню виборів депутатів Тернопільської облради передували події, що привернули цієї до локальної події увагу всієї України. Своїм рішенням від 3 березня Верховна Рада України скасувала власну постанову про призначення виборів. Це призвело до низки судових спорів, і лише в переддень виборів Київський та Львівський апеляційний суди розблокували виборчий процес.

·  КВУ вважає, що у ситуації з виборами до Тернопільської облради було застосовано, хоча і безуспішно, технології зриву виборів. Елементами цього процесу стали заангажовані рішення судів (судовий адмінресурс), використання правоохоронних органів у політичних цілях (міліція на певному етапі усунулася від виконання обов’язків щодо забезпечення охорони бюлетенів), відкликання членів дільничних комісій з метою зриву кворуму. Однак спільна робота членів дільничних комісій, політичних сил та громадськості не дозволила зірвати вибори.

·  На виборах депутатів Тернопільської обласної ради КВУ не зафіксував значних порушень, які б могли спотворити результат виборів. Найбільшим порушенням стала наявність агітаційних  матеріалів в о  той час, коли агітація була заборонена. Однак КВУ отримував сигнали про спроби підкупу виборців з боку однієї політичної сили. КВУ закликає правоохоронні органи розслідувати всі такі факти. На сьогодні КВУ не бачить підстав для оскарження результатів виборів в цілому.

·  Аналізуючи результати виборів, КВУ констатує, що політична та економічна криза в Україні привела до розчарування виборців у партіях, які зараз представлені в органах влади. В першу чергу, це впливає на падіння популярності найбільших партій, представлених у парламенті. Останнім часом їх дії свідчать, що великі парламентські політичні сили починають уникати прямих виборів. Була здійснена спроба скасувати вибори тернопільської облради, озвучена ініціатива подовжити термін повноважень діючих міських голів ще на рік, також зараз говорять про скасування прямих виборів Президента через Конституційну реформу. Якщо всі ці ініціативи будуть реалізовані, то найближчі загальні вибори в Україні можуть відбутися лише через два роки – і це будуть місцеві вибори в березні 2011 року.

·  КВУ свідомий, що в умовах кризи проведення виборів є додатковим напруженням політичної та економічної ситуації, однак право громадян на періодичні демократичні вибори є базовим принципом, зафіксованим в міжнародних документах. Незаконне подовження повноважень та відміна прямих виборів є порушенням міжнародних стандартів та угод.

·  Позачергові вибори 15 березня в вкотре показали необхідність швидкого проведення виборчої реформи в Україні. Необхідно активізувати роботу над створення реєстру виборців, бо є загроза того, що в разі старту виборчої кампанії восени 2009 року вибори знову пройдуть без реєстру з масовими помилками у списках виборців. Необхідна зміна виборчої системи на виборах Верховної Ради  - запровадження відкритих регіональних списків. Все виборче законодавство потрібно об’єднати у загальний Кодекс про вибори та референдуми, який зніме більшість проблем у підготовці виборів.

Прес-служба КВУ

 Поділитися