MENU

Подібні статті

Звернення Української Гельсінської спілки з прав людини щодо права ув’язнених на отримання посилокСкільки посилок може отримувати засуджений?НСЖУ: Карантин – нова небезпечна тема для журналістівБілорусь: «У рік бика без пацюка!»Білорусь: Недільні акції вперше відбулися без анонсівЗвернення щодо забезпечення права на правосудний вирок особам, які були засуджені до довічного позбавлення воліПрацюй безпечно! У Харкові відкрилася виставка, присвячена попередженню трудового рабстваУ зоні небезпеки, або Хто захистить права журналістів в Україні?Без мудрості – дорога в нікудиТерор у карантинній обгортці: окрема думка судді КСУ Сліденка щодо конституційності карантинних обмежень‘Місто і без того багато робить’: у Харкові демонтували пам’ятник загиблим за свободу УкраїниОкупований Крим: 45 зниклих безвісти, доля 15 досі невідомаЧотири роки без амністії. Загрози Covid-19 в тюремній системі – правозахисний онлайн-клуб (АНОНС)Експертний аналіз Центру громадянських свобод законопроектів № 3196 та № 3196-1, які регулюють діяльність Служби безпеки УкраїниМіж метою і засобами: як найти компроміс між свободою та безпекою під час пандемії?Ілон Маск пропонує безкоштовні апарати ШВЛ: Уляна Супрун відгукнулася«Нехай краще десять відьом уникнуть покарання, ніж одна безневинна людина буде покарана»Про третю національність, людей без біографії і розлади ідентичностіАналіз закону про забезпечення функціонування української мови як державноїРада проголосувала за безкоштовне харчування для дітей переселенців

Президент не визначився з тим, чи потрібно дозволити в’язням отримувати посилки без обмежень

20.03.2009 | www.helsinki.org.ua

В лютому 2009 року Українська Гельсінська спілка з прав людини звернулася до суб’єктів законодавчої ініціативи з проханням розробити та подати законопроект, що захистив би право ув’язнених на отримання посилок та бандеролей без обмежень.
На звернення вже відреагувало Міністерство юстиції України , яке визнало, що «…Враховуючи фінансово-економічну ситуацію в державі та погіршення на цьому фоні умов відбування покарання засудженими та тримання осіб, узятих під варту, Міністерство юстиції ініціює питання щодо розробки законопроекту стосовно збільшення кількості посилок і передач засудженим та ув’язненим".
20 березня УГСПЛ отримала лист від Секретаріату Президента України. Секретаріат повідомив виконавчого директора Спілки Володимира Яворського, що переслав звернення до Державного департаменту виконання покарань. Тепер представники Департаменту мають сказати, чи погоджуються вони з необхідністю та доцільністю внести такі зміни до законодавства.
Своє ж бачення стосовно того, чи потрібні такі зміни, і чи існує взагалі необхідність вносити законопроект Президент не висловив.
Тож залишається чекати на відповідь Державного департаменту виконання покарань, і сподіватися, що доля ув’язнених їм небайдужа.

Марина Говорухіна

 Поділитися