MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У лікарні помер затриманий, жорстоко побитий в Кіровоградському СІЗО

02.06.2009    джерело: human-rights.unian.net
Якщо не притягнуть до відповідальності винуватих у смерті Анатолія Левчуна, правозахисники звертатимуться до Європейського суду

УНІАН, 02.06.2009

Сьогодні вночі в лікарні помер 22-річний Анатолій ЛЕВЧУН, якого було жорстоко побито в Кіровоградському СІЗО.

Про це УНІАН повідомили у Вінницькій правозахисній групі.

За даними вінницьких правозахисників, 8 квітня А.ЛЕВЧУН у задовільному стані був поміщений до Кіровоградського СІЗО Державного департаменту України з питань виконання покарань.

29 травня Вінницька правозахисна група повідомила про те, що затриманий перебуває в реанімаційному відділенні Кіровоградської лікарні №1 в критичному стані із слідами очевидних знущань та побоїв на тілі.

"На жаль, після нашого звернення ми не почули оперативного реагування ані Генеральної прокуратури України, яка цинічно стверджує про ефективну боротьбу із катуваннями, ані від Секретаріату Уповноваженого ВР України з прав людини... У випадку, якщо притягнути винуватих у смерті Анатолія в Україні буде неможливо, Вінницька правозахисна група звертатиметься до Європейського суду з прав людини", - заявив координатор Вінницької правозахисної групи Дмитро ГРОЙСМАН.

Вінницька правозахисна група закликає МОЗ України невідкладно направити в Кіровоград комісію для вивчення стану та якості надання медичної допомоги  СІЗО м.Кіровограда.

 

 

УНІАН, 29.05.2009

Вінницька правозахисна група заявляє про факт звірячого побиття затриманого у Кіровоградському СІЗО.

Як повідомив УНІАН координатор ВПГ Дмитро ГРОЙСМАН, матері та родичам потерпілого, які бачили сліди побоїв, забороняють здійснювати фотозйомку тіла ще живого сина.

За даними вінницьких правозахисників, 8 квітня Анатолій Л. в задовільному стані був поміщений до Кіровоградського СІЗО Державного департаменту України з питань виконання покарань. За інформацією вінницьких правозахисників, зараз Анатолій Л. в критичному стані без свідомості перебуває в реанімації інфекційного відділення МКЛ №1 м.Кіровограда.

"Мати Анатолія - пані Наталія Анатоліївна отримала сина вчора на ношах, все тіло сина вкрите свіжими синцями та засохлою кров‘ю, на задній частині тіла величезний пролежень, що свідчить про те, що Анатолій не вставав і не перекладався принаймні 10 днів, і це при тому, що, за словами співробітників СІЗО, погіршення здоров‘я пана Л. відбулося за кілька діб до звільнення", - повідомив УНІАН координатор Вінницької правозахисної групи Дмитро ГРОЙСМАН.

Як повідомили Вінницькій правозахисній групі кіровоградські медики, шанси на виживання затриманого залишаються мізерними, разом з тим, за інформацією правозахисників, «певні держслужбовці чинять неймовірний тиск на керівництво лікарні», щоб запобігти належному документуванню слідів катувань на тілі хворого. За словами Д.ГРОЙСМАНА, матері, яка є законними представником Анатолія Л., було категорично заборонено здійснити фотографування та відеозйомку свого сина в приміщенні палати лікарняної палати.

Вінницька правозахисна група заявляє, що має обґрунтовані підстави підозрювати, що Анатолій Л. зазнав в Кіровоградському СІЗО поводження, що відповідає визначенню катувань в розумінні Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

"Ми переконані, що прокуратура Кіровоградської області, яка уже продемонструвала відсутність волі та професіоналізму, коли саботувала проведення ефективного розслідування повідомлення про масове побиття затриманих у Знам‘янському ІТТ [ізоляторі тимчасового тримання - УНІАН] Кіровоградської області в грудні 2008 року, не буде і цього разу справедливо та неупереджено  перевіряти повідомлення про можливі катування громадянина Л.", - заявляють правозахисники.

Вінницька правозахисна група звертається до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни КАРПАЧОВОЇ з проханням невідкладно направити в Кіровоград представників Секретаріату Уповноваженого для належного документування повідомлення про катування громадянина Л.

Також правозахисники просять Міністерство охорони здоров‘я України дати можливість адвокату Анатолія Л. та його матері  провести фото та відеозйомку пацієнта, який перебуває в приміщення палати інтенсивної терапії МКЛ №1 м.Кіровограда, та забезпечити його огляд комісією у складі хірурга, нейрохірурга та травматолога.

 Поділитися