MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Потрібна перевірка можливих порушень та підкупу виборцівКВУ не зафіксував значних порушень під час позачергових місцевих виборівСоборність України: через спротив, піт і кров…Свобода для «Свободи»15. ПРАВО ГРОМАДЯН НА ВІЛЬНІ ВИБОРИ ТА УЧАСТЬ У РЕФЕРЕНДУМАХ14. ВРАЗЛИВІ ГРУПИ ЯК ОБ’ЄКТ ДИСКРИМІНАЦІЇ, РАСИЗМУ, КСЕНОФОБІЇ ТА ЗЛОЧИНІВ НА ҐРУНТІ НЕНАВИСТІ7. СВОБОДА ДУМКИ, СОВІСТІ ТА РЕЛІГІЇ3. ДІЯЛЬНІСТЬ УПОВНОВАЖЕНОГО ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПРАВ ЛЮДИНИНесвобода словаБіженці: українські міфи та реальністьСистематичні порушення закону про вибори. 40 днів до голосуванняПроект Конституції України (2012) із постатейними коментарямиПрава людини в Україні 2009–2010. XXIII. Права жінок та ґендерна рівністьПрава людини в Україні 2009–2010. XIII. Право громадян на вільні вибори та участь у референдумахЗаява передвиборчих делегацій НДІ та МФВС (ІРЕ5) щодо місцевих виборівЯк ДАІ не забезпечує безпеки на дорогахПроект Конституції України – 2010 (із постатейними коментарями)Проект Конституції України – 2010Владо, приборкай угодовський екстаз напередодні виборів! – пропонують правозахисникиВіктор Горобчук: Шляхом проведення референдуму народ має сам змінити систему

КС визнав неконституційним рішення ВР про скасування виборів у Тернополі

17.06.2009    джерело: human-rights.unian.net
КС вважає, що строки проведення виборів є важливим інститутом гарантії з реалізації виборчих прав громадян. Скасування виборів чи перенесення строків їх проведення з підстав, не передбачених законом, є порушенням цих прав

Конституційний Суду України визнав неконституційною постановою парламенту «Про визнання такої, що втратила чинність постанови Верховної Ради України «Про призначення позачергових виборів депутатів Тернопільської обласної ради» від 3 березня 2009 року №1058-VI.

Таке рішення сьогодні оприлюднив КС, розглянувши відповідне конституційне подання Президента України.

Як зазначається в рішення, КС вважає, що строки проведення виборів є важливим інститутом гарантії з реалізації виборчих прав громадян. Скасування виборів до органів місцевого самоврядування чи перенесення строків їх проведення з підстав, не передбачених законом, є порушенням цих прав. Тому скасування постановою парламенту позачергових виборів до Тернопільської облради не відповідає також ч. 1 ст. 38 Конституції України.

КС зауважив, що статтею 64 Конституції України в умовах воєнного або надзвичайного стану допускаються окремі обмеження права обирати і бути обраними – проведення виборів до органів місцевого самоврядування у разі закінчення строку їхніх повноважень на період дії цих режимів не передбачається, раніше сформовані органи продовжують свою діяльність. Тому за умови запровадження в Україні чи окремих її місцевостях воєнного або надзвичайного стану ВР має право скасувати на цей час на відповідних територіях вже призначені нею чергові або позачергові вибори до органів місцевого самоврядування.

Таким чином КС дійшов висновку, що на підставі п. 30 ч. 1 ст. 85 Конституції України, ВР була неповноважна скасовувати позачергові вибори до Тернопільської обласної ради.

Рішення КС є обов’язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

Як повідомляв УНІАН, 18 грудня 2008 року Верховна Рада ухвалила постанову про призначення позачергових виборів депутатів Тернопільської облради на 15 березня 2009 року.

3 березня 2009 року Верховна Рада відмінила проведення позачергових виборів депутатів Тернопільської облради.

13 березня Президент України В.ЮЩЕНКО направив до Конституційного Суду подання, в якому просив визнати неконституційною постанову Верховної Ради про скасування позачергових виборів депутатів Тернопільської обласної ради.

ВО «Свобода» оскаржила це рішення, і 11 березня Окружний адміністративний суд Тернопільської області зобов’язав ТВК провести вибори до Тернопільської облради 15 березня 2009 року.

У свою чергу БЮТ оскаржив у Львівському апеляційному суді рішення Окружного адмінсуду Тернопільської області про поновлення виборів до Тернопільської облради.

14 березня Львівський апеляційний суд зобов’язав Тернопільську територіальну виборчу комісію провести позачергові вибори до Тернопільської обласної ради 15 березня.

Позачергові вибори до Тернопільської облради відбулися 15 березня.

 Поділитися