MENU

Проти торгівців моряками в Криму порушили кримінальну справу

17.09.2009 | www.5tv.com.ua

Кримінальну справу за статтею «торгівля людьми або інша незаконна операція відносно людини» порушило головне управління СБУ у Криму проти керівників однієї з Феодосійських фірм з працевлаштування.

Підприємство запропонувало 17 морякам роботу рибалками у Європі. Натомість, люди потрапили на риболовецький траулер до берегів Африки та утримувалися на території Камеруну і Беніну. Кілька місяців вони безоплатно працювали у нелюдських умовах та без відповідних щеплень. Відтак, перенесли майже усі тропічні хвороби.
Із африканського рабства українських моряків визволила сумісна операція кількох силових відомств. Утім, повернути вдалося лише 15 кримчан. Один із моряків загинув у Камеруні, ще один - під час повернення в Україну.
Окрім української фірми-наймача, кримінальну справу порушили також проти ще невстановлених осіб з іноземної компанії. Зараз триває досудове слідство.
Олег Нишпор, начальник Азово-Чорноморського регіонального управління Держприкордонслужби України: "Були забрані документи і не платились кошти, і умови були вкрай сурові...  Це дійсно злочин, і злочин дуже серйозний по відношенню до наших громадян".
Володимир Пшеничний, начальник ГУ СБУ в АР Крим: "Нами оперативно быстро был проведен комплекс оперативных мероприятий. В результате подтверждён факт незаконной сделки в отношении человека с целью его трудовой эксплуатации за рубежом... Было возбуждено уголовное дело по статье 149 часть 2". 

 Поділитися