MENU

Подібні статті

Проти торгівців моряками в Криму порушили кримінальну справуЕксперти прогнозують зростання експлуатації неповнолітніхВ Україні стало менше жертв работоргівліЖертви торгівлі жінками не отримують компенсаційШвейцарія рятуватиме українську молодь від сучасного рабстваЖителька Дніпродзержинська підозрюється у вербуванні інвалідів для жебракування за кордономУкраїнські чоловіки почали частіше потрапляти в трудове і сексуальне рабствоУкраїна передала до МКС інформаційне повідомлення щодо злочинів проти журналістів у КримуЦькування за веселкову маску і відмову від участі в богослужінні Верховна Рада посилила відповідальність за злочини проти журналістівКрим, Донбас, домашнє насильство, – доповідь HRWБілорусь: Недільні акції вперше відбулися без анонсівДоповідь Уряду України за наслідками візиту до України Європейського Комітету із запобігання катуванням та нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню (КЗК) 4–13 серпня 2020 рокуНічні дзвінки, «нігерійські листи» і вкрадені гроші, або Як українці потерпають від шахрайських схемРезюме Доповіді ЄКЗК про візит ad hoc до України з 4 по 13 серпня 2020 року25, 100, 77 – Комітет із запобігання катуванням відвідав три сумнозвісні колоніїРФ: Адвокати відвідали кримських політв’язнів у колоніях БашкортостануЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання Огляд № 33 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 16.03.2020–20.03.2020Створено перший глобальний протокол із розслідування воєнних злочинів через відео із соцмережРішення Комітету міністрів Ради Європи щодо доступу до охорони здоров’я та умов тримання у в’язницях в Україні: необхідні невідкладні дії (ПРЕСРЕЛІЗ ХПГ та EPLN)

Київ вестиме облік українців проданих у рабство

18.09.2009

В Україні планується запровадження єдиного обліку постраждалих від торгівлі людьми

В Україні планується запровадити єдиний облік постраждалих від торгівлі людьми. Про це йшлося на засіданні Колегії Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, яке відбулося 17 вересня 2009 року.

Як повідомила директор Департаменту сімейної і гендерної політики та організації оздоровлення Елла Ламах, облік постраждалих від торгівлі людьми планується проводити на базі управлінь (відділів) у справах сім’ї, молоді та спорту обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

В Україні зараз функціонує вісім центрів реінтеграції для осіб, які постраждали від торгівлі людьми (два в Одеській, по одному - у Волинській, Житомирський, Львівській, Чернівецькій, Херсонській областях та в м. Києві (медико-реабілітаційний)).

З метою оперативного інформування населення з приводу торгівлі людьми за підтримки Міжнародної організації міграції (МОМ) діють «гарячі лінії» за номерами: 527 (з мобільних телефонів, безкоштовна), 8-800-505-50-10 (зі стаціонарних телефонів, безкоштовна), 254-98-36 (спільно з МВС). Ще одна при Міжнародному жіночому правозахисному центрі «Ла Страда - Україна» - за номером 8-800-500-22-50 (зі стаціонарних телефонів, безкоштовна).

Водночас, важливим напрямом боротьби з торгівлею людьми є посилення державного контролю за діяльністю посередницьких фірм, що мають ліцензії на працевлаштування українських громадян за кордоном; актуальною залишається проблема загальної, уніфікованої, об’єктивної, державної статистики та проведення наукових досліджень, в яких би встановлювався чіткий причинно-наслідковий зв’язок між превентивними заходами державної політики та рівнем профільної злочинності.

Впродовж 6 місяців 2009 року було виявлено 197 злочинів, кваліфікованих за ст. 149 КК України („Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини”), повернуто в Україну 229 потерпілих від торгівлі людьми, з яких 35 – діти, знешкоджено 8 організованих груп зазначеної спрямованості.

Задокументовано 42 факти торгівлі людьми, у тому числі 11 безпосередньо пов’язаних з трудовою експлуатацією.

Викрито 45 фактів шахрайства, пов’язаних із посередництвом у працевлаштуванні за кордоном, установлено 57 потерпілих, яким завдано збитків на загальну суму понад 950 тис. грн.

Вербування і продаж людей здійснювався, як правило, з метою трудової та сексуальної експлуатації. Країнами призначення для жертв торгівлі з України найчастіше були Російська Федерація, Польща, Туреччина, Ліван, Ізраїль.

За інформацією Міністерства

 Поділитися