MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Боротьба за внесення на розгляд ВР законопроекту Про громадські організації

14.10.2009    джерело: helsinki.org.ua
Олександр Савицький
Лідери громадських організацій України звернулися до Євросоюзу та Ради Європи з проханням внести до порядку денного переговорів з українською владою питання про ухвалення нового закону "Про громадські організації".

Лідери чотирьох авторитетних неурядових організацій вважають, що швидше достукаються до європейської бюрократії, ніж до української. Вони вимагають встановити "дедлайн" для розгляду Верховною Радою законпроекту про громадські організації – 4 грудня 2009 року.

Виконавчий директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар в інтерв’ю "Німецькій хвилі" зазначила, що політики люблять спекулювати на темі демократії, однак насправді для забезпечення громадянських прав та свобод практично нічого не робиться.

 

Перша обіцянка Тимошенко

За її словами, голова парламентського комітету з правової політики, бютівець Сергій Міщенко протягом року не вніс на розгляд новий законопроект. Сюмар також повідомила, що на лист громадських діячів до прем’єра Юлії Тимошенко не було жодної реакції, хоча, додає вона, ухвалення цього закону стоїть першим номером в урядовій програмі дій.

Щодо чинного «Закону про громадські організації», то, за висновком Європейського суду, він обмежує права і свободи людини. Україна ж як член Ради Європи зобов’язана їх захищати. За оцінками громадських діячів, через недоліки чинного закону більше половини громадських ініціатив потопає в узгодженнях з владою.

 

Таємні домовленості коаліціянтів з опозицією

Керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лациба пояснив проблеми з проходженням законопроекту позицією члена комітету від Партії регіонів Олени Лукаш. Як стверджує Лациба, «їй не подобається надання прав на самоорганізацію іноземцям». А Міщенко, буцімто, не хоче сваритися з регіоналкою, щоб зберегти комітетський кворум.

Учасниками колективного звернення до європейських організацій стали: Інститут медіа-права, Український незалежний центр політичних досліджень, Мережа розвитку європейського права та ІМІ.

 

Від УГСПЛ: Нагадаємо, що Українська Гельсінська спілка з прав людини та ще низка громадських організацій 05.10.2009 року направили відкритого листа до Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, в якому звертає увагу глави уряду на невиконання частини 1 урядової програми щодо ухвалення нової редакції закону "Про об’єднання громадян" та блокування цього процесу депутатами фракції БЮТ. З текстом листа можна ознайомитись тут: http://helsinki.org.ua/index.php?id=1254743558

 

 Поділитися