MENU

Подібні статті

Верховна Рада прийняла за основу законопроект щодо протидії розповсюдженню дитячої порнографіїЄвропа допомагає захистити українських дітей від сексуальних злочинівПіди туди, не знаю куди, та заборони усеПрезидент підписав порнозаконКарась Галерея та УГСПЛ розпочали акцію-протест «Упорно»Приєднуйтесь до спільної кампанії правозахисників і митцівЛа Страда-Україна: Зміни до ККУ не захищають прав дитиниВерховна Рада зробила зберігання порнографії кримінальним злочином94,2% українців підтримують запровадження покарання за зберігання дитячої порнографіїВРУ ухвалила закон щодо протидії розповсюдженню дитячої порнографіїДіти: «непристойні пропозиції» у цифрахМінімальний ступінь захисту від деспотизмуПолітика мораліПодерв’янському погрожують через АнтиНЕК?Російський фільм Ми з майбутнього 2 заборонили показувати в УкраїніПрава людини в Україні 2011. XXI. ПРАВА ДИТИНИПрава людини в Україні 2009–2010. XXIV. Проблемні питання дотримання прав дитини в УкраїніПрава людини в Україні 2009–2010. XXI. Торгівля людьми як порушення прав людиниПолітика мораліДитяча інтернет-порнографія з Росії «переїжджає» до України

Інтернет Асоціація України критикує законопроект щодо протидії розповсюдження дитячої порнографії

28.10.2009 | www.inau.org.ua

 

 

«ІнАУ виступає за впровадження в Україні європейських підходів у протидії розповсюдженню дитячої порнографії в Інтернеті»

Верховною Радою України 22 жовтня було прийнято за основу законопроект № 3271 від 25.05.2009 р. «Про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів України (щодо протидії розповсюдження дитячої порнографії)». Законопроектом пропонується посилити протидію розповсюдженню дитячої порнографії, в тому числі з використанням можливостей інформаційно-комунікаційних технологій.

Інтернет Асоціація України (ІнАУ) поділяє стурбованість авторів законопроекту фактами втягування неповнолітніх у злочинну діяльність у сфері обігу порнографічної продукції. Разом з тим, фахівці у сегменті телекомунікацій і передачі даних звертають увагу на серйозні недоліки цього законопроекту з огляду на суттєву невідповідність його положень нормам європейського та світового законодавства у цій сфері, а також технічну неможливість виконання ряду його положень. Заходи, які запропоновані цим документом, не зможуть ефективно сприяти викоріненню таких злочинів.

ІнАУ пропонує ефективні механізми боротьби з розповсюдженням в Інтернеті такого ганебного явища, як порнографія за участю неповнолітніх. Ці механізми щойно напрацьовані фахівцями Громадської Ради з питань інформаційно-комунікаційних технологій, яка наразі об’єднує 24 професійні об’єднання та громадські організації у сфері ІКТ, і відображені у «Настановах кандидатам у Президенти України «Про невідкладні заходи щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні» (див. www.ict-forum.org.ua). Обговорення найбільш ефективних шляхів протидії кіберзлочинності в Інтернеті відбулось також 22 жовтня 2009 р. на круглому столі «Законодавче врегулювання проблем розвитку ІКТ-галузі України на сучасному етапі».

 Поділитися