MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Проміжний звіт Бюро демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ. Місія спостереження за виборами (24 листопада – 8 грудня 2009р.)КВУ висловив занепокоєння щодо демократичності виборчого процесу в УкраїніНовий закон про вибори в Україні – повернення до часів Кучми, – КВУ45 нардепів вважають, що новий закон про вибори порушує права українцівМожливі загрози проведенню прозорих і демократичних виборівРада подолала вето президента на закон про вибориКВУ критикує зміни до закону про вибори президентаПАРЄ стурбована виборчими законами в УкраїніВладо, приборкай угодовський екстаз напередодні виборів! – пропонують правозахисникиЕксперт: Гарячі лінії не повинні стати лініями збору компроматуВибори-2010 в оцінці громадської думкиСпостерігачі ENEMO помітили недолікиУ день виборів журналісти зможуть отримати правову допомогуКВУ не зафіксував суттєвих порушень, які б могли вплинути на загальний результат виборів.Голова комітету виборців: фальсифікатори шукають більш витончені механізмиУроки першого туруВікторе Федоровичу, не ігноруйте теледебати!Чи відпрацьовується технологія масового спотворення результатів виборів?После второго тура президентских выборов в Украине начнётся жесткое противостояние – председатель КИУ (корректированная)Журналістські організації просять ЗМІ не видавати посвідчення стороннім особам

КВУ: Вибори-2010 - це хаос і непідготованість

11.01.2010    джерело: www.dw-world.de

Закон, що дозволяє голосувати вдома без підтверджуючого документа, а також недосконалість реєстру виборців, - усе це створює проблеми для демократичного волевиявлення, каже Олександр Черненко. 

Хаос і непідготованість

Гроші на вибори «ледве надійшли під кінець року», а оскільки бюджету на 2010 рік ще немає, то як вони надалі фінансуватимуться – невідомо, зауважує керівник КВУ і додає, що ці непрості умови можуть призвести, якщо не до зловживання, то до того, що не всі виборці зможуть скористатися своїм правом на волевиявлення.

«Це якийсь хаос і непідготовленість до виборів. Сюди можна додати  й заполітизованість ЦВК. Все призведе до того, що вибори проходитимуть у складних умовах», - прогнозує Черненко.

Він також зауважив, що кандидати не мають паритетності у висвітленні своєї кампанії у ЗМІ, хоча і жорсткої цензури, яка була у 2004 році, теж немає. Експерти відзначають велику кількість замовних матеріалів та прихованої реклами, крім того, перші особи держави не рідко використовують свої робочі поїздки як певний елемент агітації, додав Черненко. 

2,7 тисячі міжнародних спостерігачів лише сприятимуть демократичності виборчого процесу, вважає голова КВУ, однак додає, що 2004-го року спостерігачів було значно більше. 

Галина Стадник

 Поділитися