MENU

Подібні статті

Повторний запитНевиконання Україною своїх зобов’язань у сфері довкілляВідкрите звернення Української Гельсінської спілки з прав людини щодо недотримання положень Оргуської конвенції в Україні19. Екологічні права21. ЕКОЛОГІЧНІ ПРАВААктивісти українських екологічних організацій стурбовані станом річки ДніпроАдміністративна реформа на маршіПрава людини в Україні 2011. XIX. ЕКОЛОГІЧНІ ПРАВАПомерла Світлана Миколаївна КравченкоМаніфест правозахисників України «Громадськість проти безправ’я»Права людини в Україні 2009–2010. XIX. Екологічні праваСуд визнав офіційну веб-сторінку Мінприроди неналежноюПриєднайтесь до звернення щодо незаконних дій харківської місцевої влади!Дії, несумісні з демократією. Ч. 1: ХарківНі підміні дієвих незалежних інституцій громадянського суспільства декораціями!Колюча мітка для майбутнього президентаПрава людини в Україні - 2008. 16. Екологічні праваПрава людини в Україні - 2007. 18. Право на безпечне довкілляСтан виконання рекомендацій правозахисних організації, наданих у Доповіді „Права людини в Україні – 2006”Відкрите звернення до влади групи приро-доохоронних та правозахисних громадських організацій

Україна звужує доступ до екологічної інформації на законодавчому рівні?

13.01.2010 | pryroda.in.ua

У 2005 році колегія міжнародно-визнаних юристів – членів Комітету із дотримання Оргуської конвенції прийшли до висновку, що Україна порушує вимоги Оргуської конвенції щодо доступу до екологічної інформації та участі громадськості у прийнятті рішень, що стосуються довкілля. З того часу за сприяння Комітету Україна розробляє нове законодавство, спрямоване виправити ситуацію та забезпечити виконання положень Конвенції. Проект Закону України «Про внесення змін до статті 25 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» стосовно визначення екологічної інформації спрямований на впровадження положення екологічної інформації, даного у Конвенції, у національне законодавство. Законопроект досягає своєї мети, але лише поверхнево.

Абзац перший Проекту пропонує позбутися законодавчого ототожнення термінів «екологічна інформація» та «інформація про стан навколишнього природного середовища», а це, якщо законопроект буде прийнятий, знівелює ряд національних гарантій відкритості такої інформації. На сьогоднішній день національні положення щодо заборони засекречувати екологічну інформацію використовують термін «інформація про стан навколишнього природного середовища», але завдяки законодавчому ототожненню цього терміну із іншим – «екологічна інформація» ці гарантії поширюються на увесь спектр інформації, вказаної у статті 2 Конвенції. Стаття 2 Конвенції дає визначення екологічної інформації і визначає інформацію про стан довкілля лише як один із її видів. Якщо законопроект буде прийнятий у запропонованому вигляді, заборона щодо засекречення екологічної інформації буде поширюватися лише на інформацію про стан довкілля у його буквальному розумінні, а не на всю екологічну інформацію, як цього вимагає Конвенція.

У жовтні 2009 року Міжнародна благодійна організація «Екологія. Право. Людина.» (ЕПЛ) подала до Мінприроди – органу державної влади відповідального за розробку законопроекту – коментарі та вказала на недоліки законопроекту. Коментарі не були враховані. Нещодавно ЕПЛ подала свою юридичну оцінку законопроекту до Комітету із дотримання Оргуської конвенції, який на своєму наступному засіданні розгляне запропонований законопроект з точки зору його відповідності положенням конвенції щодо доступу до екологічної інформації.

Слідкуйте за найновішою інформацією щодо впровадження Україною Оргуської конвенції на сайті ЕПЛ – www.epl.org.ua

 Поділитися