MENU

Подібні статті

Білорусь: Викрито «злочинну організацію анархістів»Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання Огляд № 28 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 10.02.2020–14.02.2020Короткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у першій половині 2020 рокуАналіз виконання рекомендацій щодо пенітенціарної системи, наданих Україні Європейським комітетом з запобігання катуванням з 1998 рокуРішення ЄСПЛ у справі Сукачов проти України«Зразкова» Олексіївська виправна колонія № 25 в оцінці Європейського комітету із запобігання катуваннямContra spem spero!Новорічна передачаТюремні реформаториКороткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту ХПГ у другій половині 2018 рокуКороткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у першій половині 2018 рокуПрес - реліз: "Ув’язнені Україною – утримувані в ОРДЛО"Ув’язнені Україною – утримувані в ОРДЛО. Права позбавлених волі, що залишилися на тимчасово окупованих територіях Донбасу (ПРЕС-АНОНС)Найкраща приправа до їжі - голод... (Сократ)Доповідь: ПРАВА ПОЗБАВЛЕНИХ ВОЛІ, ЯКІ УТРИМУЮТЬСЯ ПІД ВАРТОЮ В ОРДЛОКрим останнім часом (21.08.–30.08.2018)РозстрільникиКрим останнім часом (13.07.–19.07.2018)Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України Бюлетень № 179 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 04.06.2018 – 08.06.2018Крим останнім часом (20.06.–05.07.2018)

З в’язниці до університету - таких випадків почастішало на заході України

16.03.2010 | www.dw-world.de

На заході України більшає в’язнів, які хочуть стати студентами вищих навчальних закладів. Розширилася і мережа виправних закладів, звідки надійшли заяви на реєстрацію.

Якщо минулого року до Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти звернулися десять осіб, що перебувають у місцях позбавлення волі, то цьогоріч таких бажаючих вже півтора десятка. Це особи різного віку і з різними термінами ув’язнення 5-10 років, повідомила «Німецькій хвилі» директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

«Ці люди мають заповнити власноруч заяви. Правдивість даних, викладених у заяві, засвідчує довірена особа, яку призначено керівником колонії. І вже у нас з фотокартками, для отримання сертифікату реєстраційної картки, цього тижня прибудуть ці довірені особи».

В колоніях запроваджують пункти тестування та дистанційну форму навчання

Пункти тестування для таких учасників буде створено безпосередньо в самих установах покарань. В силу режимності об’єктів пакети з тестами служба виконання покарань привозить зранку у день тестування, пояснила Середяк. Цього року мережа колоній розширилася: до Самбірської колонії, вихованці якої вже брали минулоріч участь у тестуванні, додалися бажаючі з Ковельської та Дубинської колоній, каже директор Центру.

Учасники минулорічного оцінювання стали студентами технікуму в інших областях, додала Середяк. Водночас у колоніях Львівщині вже є студенти  дистанційної форми навчання, до яких на іспит приїздять викладачі. Цікаво, що серед студентів є особи старшого віку, які відбувають довічний термін ув’язнення. Загалом станом на 13 березня у Львівській, Рівненській та Волинській областях зареєстровано на ЗНО майже 40 тисяч осіб – це 80 відсотків від прогнозованої кількості учасників. Причому, половина з них – мешканці Львівщини.

Галина Стадник

 Поділитися